Böyle planladı

Üniversite öğrencisi Fatıma Nur'u boğarak öldüren Cem Karaçay tutuklandı. Karaçay cinayeti, kapıda sigara içerken planladığını anlattı

İstanbul Bahçelievler'de 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Fatıma Nur Çelik'i, evinde tecavüz ettikten sonra boğarak öldüren 22 yaşındaki evli ve bir çocuk babası katil zanlısı Cem Karaçay'ın cinayeti gerçekleştirdiği evin bulunduğu apartmana giriş ve çıkış görüntüleri ortaya çıktı. Katil zanlısının olay günü internet bağlantısı bahanesiyle eve girdiği, bir saat 40 dakika tamir maksadıyla evde kaldıktan sonra saat 16.50'de Çelik'in isteği üzerine apartman kapısının önüne sigara içmeye çıktığı tespit edildi. Çelik'in evde sigara içmek isteyen Karaçay'a izin vermediği ve dışarıya çıkmasını istediği bilgisine ulaşıldı. Sigarasını içtikten sonra tekrar apartmandan içeriye girdiği görülen ve cinayeti bu dakikadan sonra işleyen katil zanlısının tam bir saat sonra koşarak apartmandan çıktığı ve olay yerinden uzaklaştığı görüntülere yansıdı. Cinayeti kapıda sigara içtiği esnada planladığını dile getiren katil zanlısının, mahallesine bir ay önce taşınan Çelik'i son bir hafta içerisinde takibe aldığı, geceleri bile gözlediği ifade edildi. Öte yandan Fatıma Nur, memleketi Antalya'da dün son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde acılı baba Ali Çelik "Adaletin yerini bulacağına eminim. Ama evladım geri gelmeyecek. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın" dedi.

4 ay bu yazıya baktı
Çelik cinayetten önce attığı son tweet'te "Bu kadar siniri bu kadar çabuk nasıl atlatıyorum biliyor musunuz. Çünkü daha öncede çok üzüldüm ve hepsi geçti, bu filmin sonu belli" dedi. Çelik'in, yurtta kaldığı dönemde de duvardaki bir peçete üzerinde yazan "ölüm bize yetişir" yazısının fotoğrafını çektiği ve "Neden mi psikolojim bozuk? 4 aydır uyandığımda bu yazıyı görüyorum" yazdığı da ortaya çıktı.

BİZE ULAŞIN