Metroda trajik ölüm

Taksim istasyonunda Şermin Kalkan isimli kadın görgü tanıklarına göre raylara atlayıp hayatına son verdi. Metro seferleri bir süre durduruldu

İstanbul'da Taksim-Hacıosman metrosunun Taksim istasyonunda 39 yaşındaki Şermin Kalkan, raylara atlayarak intihar etti. Olay nedeniyle Taksim istasyonu bir süre seferlere kapatıldı. Talihsiz olayın ardından polis güvenlik şeridi çekerek incelemelerde bulundu. Ardından itfaiye kurtarıcı ekipleri geldi. Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekiplerinin çalısması ve Cumhuriyet Savcısı'nın talimatından sonra ceset olay yerinden kaldırıldı ve seferler normale döndü.

Uzun bir süre seferlerin iptal edilmesi ve metroya giriş çıkışların yasaklanmasına vatandaşlar tepki gösterdi. Seferler Osmanbey durağına kadar yapılabildi.

Büyükşehir Belediyesi'den yapılan açıklamada şöyle denildi: "Taksim-Hacıosman metrosu Taksim istasyonunda bir vatandaşın raylara atlaması sonucu kaza meydana geldi. Kaza nedeniyle seferler aksamalı olarak yapılıyor. Taksim istasyonu geçici olarak seferlere kapatıldı. Görgü tanıklarının ifadesine göre bayanın intihar ettiği belirtiliyor." Talihsiz kadının kimliğinin gecenin ilerleyen saatlerinde Şermin Kalkan (39) olduğu belirlendi.

BİZE ULAŞIN