Üvey annesi tarafından sokağa atıldı

Adana'da üvey annesi tarafından darp edilen 14 yaşındaki kız çocuğu sokağa atıldı. Kız çocuğu hastaneye kaldırılırken, üvey anne gözaltına alındı.

Olay merkez Seyhan ilçesi Uçak Mahallesi'nde meydana geldi. 14 yaşındaki R.S.'nin annesi Ayşe S. 10 yıl önce hastalanarak hayatını kaybetti. Kürci S., eşinin ölümünden kısa bir süre sonra Mecburiyet S. ile evlendi. İlk eşinden 4 çocuğu olan Kürci S.'nin yeni eşinden de 3 çocuğu oldu. Bu arada R.S., üvey annesi ile sürekli sorun yaşamaya başladı.

İddiaya göre üvey anne, kız çocuğunu sık sık dövmeye başladı. Üvey anne son olarak R.S.'yi darp ederek sokağa attı. R.S.'yi sokakta perişan halde bulan komşuları durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, yaralı kız çocuğunun hastaneye götürülmesi için ambulans çağırdı. R.S., kaldırıldığı Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Üvey anne ise gözaltına alındı.

Komşuları, polise verdikleri ifadede üvey annenin sürekli kızı dövdüğünü, bu nedenle R.S.'de zeka geriliği başladığını söyledi. Polis olayla ilgili araştırmasını sürdürüyor.

BİZE ULAŞIN