İçki içenlere kızdı, 2 kişiyi öldürdü

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde evlerinin yakınında alkol alıp taşkınlık yaptıkları iddia eden kişilere kızan yaşlı adam, 2 kişinin ölümüne, 1 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, Pınarbaşı'nın Sümenler köyü Hacıoğlu mahallesinde 75 yaşındaki Sadık Ç., alkol alıp taşkınlık yapan ve evinin önüne gelerek havaya ateş eden Ali Yağcı (67), Engin Yağcı (50) ve Cengiz Yağcı (55)'ya kızarak silahına davrandı. Evinde bulundurduğu av tüfeğiyle alkollü kişilere karşılık vermek isteyen Sadık Ç., kendisine mani olmaya çalışan eşi Hatice Ç'yi yanlışlı vurarak öldürdü. Eşinin kanlar içerisinde gören yaşlı adam, cinnet getirerek alkollü olan ve taşkınlık yaptığı iddia edilen Ali Yağcı, Engin Yağcı ve Cengiz Yağcı'nın üzerine av tüfeğiyle ateş etmeye başladı. Tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği kişiler ise yaralandı.

Olay sonrası tüfekten çıkan saçmalarla yaralanan Cengiz Yağcı ve Engin Yağcı, Azdavay Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ağır yaralanan Ali Yağcı ise olay yerine çağrılan ambulansla Karabük Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Ali Yağcı, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ali Yağcı'nın ve Hatice Ç.'nin kesin ölüm sebebi bilinebilmesi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği öğrenildi.

Sadık Ç., ifadesinde, evde oturdukları bir saatten Ali Yağcı, Engin Yağcı ve Cengiz Yağcı'nın alkol alıp evini taciz ettiklerini ve havaya ateş etmeleri sonucu karşılık verdiğini söyledi. Eşini kendisine mani olmak isterken kazayla öldürdüğünü belirten yaşlı adam, ondan sonra şuurunu kaybettiği başka bir şey hatırlamadığını kaydetti. Sadık Ç., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BİZE ULAŞIN