Sizi de böyle kandırmasınlar

ATM'lerin para verme düzeneğine yerleştirdikleri demir ile vatandaşların para çekmesini engelleyen ve ardından sıkışan parayı gelip alan iki şahıs yakalandı.

Yan Kesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, banka görevlilerinin Olgun Ç. ile Bülent Ş.'den şüphelenmesi üzerine inceleme başlattı. Olayın gerçekleştiği ATM'lerin güvenlik kameralarını inceleyen polisler, kameralardan iki şüpheliyi teşhis ederek Olgun Ç. ile Bülent Ş'yi suçüstü yakaladı. Daha önceden de hırsızlıktan sabıkası bulunan iki dolandırıcının 3 ay içinde aynı yöntemle 83 olay gerçekleştirdikleri öğrenildi.

Öte yandan; zanlıların olayı nasıl gerçekleştirdikleri an ATM'lerin güvenlik kamerasından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde bir banka ATM'sine yaklaşan iki şüpheli ellerindeki demir aparatı para verme bölüme yapıştırdıktan sonra uzaklaşıyor. Ardından para çekmek için bankamatiğe gelen vatandaş para çekme işlemi gerçekleştiriyor. Ancak bankamatiğin para vermediğini gören vatandaş çevresinden yardım istiyor ve kartının arkasındaki banka numarasını arıyor.

Tüm bunlara rağmen parasını alamayan vatandaş, bankamatikten ayrıldıktan sonra ATM'ye gelen iki şüpheli yerleştirdikleri demir aparatı söküp sıkışan parayı aldıkları görünüyor.

Şüpheliler, emniyetteki işlemleri ardından adliyeye sevk edildi.

BİZE ULAŞIN