Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin'in kıyı kesimleri (Hopa ve Arhavi) ile Samsun'un doğu çevrelerinin (Çarşamba ve Terme) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

PAZAR GÜNÜ ANTALYA VE İSTANBUL'DA ÇOK ŞİDDETLİ YAĞIŞLAR GÖRÜLEBİLİR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Pazar günü Antalya ve İstanbul'da Çok şiddetli yağışlar görülebileceğini bildirdi.

Meteoroloji, daha ayrıntılı bilgilerin önümüzdeki saatlerde uyarı olarak verileceğini kaydetti.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde (Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde) yer yer sis görülecek. Rüzgarın Kuzey Ege kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Eskişehir çevrelerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.BATI KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla kıyı kesimlerinin parçalı yer yer çok çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde batısında yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, kıyı kesimleri çok bulutlu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin'in kıyı kesimleri (Hopa ve Arhavi) ile Samsun'un doğu çevrelerinin (Çarşamba ve Terme) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN