Sahte cinayetle dolandırdılar

Bir akrabasından miras kalan arkadaşlarına cinayet senaryosu oynayıp "suça ortak ederek" yüklü para sızdıran şebeke yakalandı. 8 kişi tutuklandı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde otomobil tamirciliği yapan Murat M.'ye bir akrabasından miras kaldığını öğrenen işyeri komşularından kahvehaneci Serkan B. ile aralarında bir kadının da bulunduğu dört kişi, Hollywood filmlerini bile aratmayacak bir dolandırıcılık senaryosu hazırladı. Plana göre Z.G. adlı genç kadın tamirhaneye "arızalanan" otomobilini bıraktı. Daha sonra tamirhaneye gelen Baran A.A., Murat M.'nin eşini taciz ettiğini öne sürüp ölüm tehditleri yağdırdı. Serkan B. Murat M.'ye Baran A.A.'nın belalı biri olduğunu söyleyerek "Gerekirse seni koruruz" dedi. Ardından Murat M.'yi arayan Baran A.A. "hesaplaşmak" için buluşmaya çağırdı. Buluşmaya dahil olan Serkan B. ile H.A., Baran A.'yı Bornova'da dağlık bir araziye götürüp Murat M.'ye otomobilde beklemesini söyleyerek, kavga ederken yere iki el ateş etti. Baran A.A. da kendini yere atıp ölü taklidi yaptı. Baran A.A'nın yerde yattığını görünce öldüğünü sanan Murat M., dolandırıcılarla olay yerinden kaçtı.

'DAYISINA' KAN PARASI
"Cinayete ortak olan" Murat M.'den defalarca yüklü miktarda para koparan şebeke, ardından Aydın'dan arkadaşları Mehmet C.G.'yi çağırarak, öldürdüklerini söyledikleri B.A.A.'nın dayısı olarak Murat M.'nin yanına gönderdi. "Yeğenim en son senin otomobiline binmiş. Olayı biliyorum" diyerek Murat M.'yi korkutan Mehmet C.G. 100 bin lira "kan parası" istedi. 50 bin lira alan Mehmet C.G., kalanı 3 ay sonra almak üzere anlaştı. Durumdan şüphelenen Murat M., araştırmasına rağmen Baran A.A. ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşamayınca, bir yakınının önerisiyle polise başvurdu. Olayı araştıran ve herhangi bir kayıp başvurusu olmadığını belirleyen polis, oyunu ortaya çıkardı. Bazı zanlıların kimliklerini internetteki sosyal ağlar sayesinde belirleyen polis, 11 kişiyi gözaltına aldı. İzmir'de yakalanan Serkan B. (31), kardeşi S.B. (25), suç ortağı H.A. (29), planı hazırlayan gruptan M.A. (30). arkadaşları İlhami B. (34), Aydın'da yakalanan Mehmet C.G. (39), Denizli'de yakalanan Baran A.A. (26), Antalya'da yakalanan eşi rolündeki sevgilisi Z.G. (27) tutuklanırken, 3 kişi serbest bırakıldı. Zanlıların paraları eğlencede ve kumarda harcadığı belirlendi.

BİZE ULAŞIN