Çalışanları sıraya dizip ateş açtı: 1 ölü, 1 yaralı

Konya'da gece kulübü işleten Erdinç Aktaş, alkol aldıktan sonra aralarında akrabalarının da bulunduğu 4 çalışanını tek sıra dizip hedef tahtası yaptı. Kuzenini öldüren, kayınbiraderini yaralayan Aktaş, adliyeye sevk edildi

Konya'da 3 gün önce meydana gelen olayda, gece kulübü işleten 31 yaşındaki Erdinç Aktaş, yanında çalışan 4 kişiyi tek sıra halinde dizip, rastgele ateş etti. Olayda kuzenini öldüren, kayınbiraderini yaralayan zanlı, polisin operasyonuyla Ankara'da yakalandı. Olayla ilgili Erdinç Aktaş ve 3 kişi gözaltına alınırken, Aktaş'ın öldürdüğü kuzeninin cenazesine katıldığı belirlendi.

BODRUM KATA İNDİRDİ

Olay 3 gün önce Selçuklu ilçesi Sadık Ahmet Caddesi'nde bulunan bir gece kulübünde meydana geldi. İddiaya göre, mekan sahibi 31 yaşındaki Erdinç Aktaş bir süre alkol aldıktan sonra aynı yerde çalışan 26 yaşındaki amcaoğlu Gökhan Aktaş ve diğer 3 çalışanı bodrum kata indirdi. Tabancasını alıp, "Bugün içkiye son veriyorum" diyen Erdinç Aktaş sıraya dizerek hedef tahtası yaptığı 4 kişiye doğru ateş etti. Olay sırasında Gökhan Aktaş gözünden yaralanırken, kayınbiraderi Hasan Artun ise omzundan yaralandı. Hastaneye kaldırılan Gökhan Aktaş kurtarılamadı, yaralı Artun ise tedavi altına alındı. Olayın ardından Erdinç Aktaş'ın iki arkadaşı, hastaneden taburcu olan Hasan Artun'a, Gökhan Aktaş'ın yaralı olduğunu ve olayı üstlenmesini söyledi. Para karşılığında yaralama olayını üstlenen Hasan Artun'a boş arazide parmak izinin çıkması içinde tabanca ile atış yaptırıldı. Tabancayı yanına alan Hasan Artun polise giderek tabancasını temizlemek istediği sırada kendisinin omzundan vurulduğunu, kazayla Gökhan Aktaş'ı ise gözünden vurduğunu söyledi. Bu arada Gökhan Aktaş'ın öldüğünü öğrenen Artun, bir anda vazgeçip, cinayeti kendisinin işlemediğini söyledi.

ANKARA'DA YAKALANDI

Polis yaptığı araştırmada cinayeti Erdinç Aktaş'ın işlediğini ve Aktaş'ın öldürdüğü kuzeni Gökhan Aktaş'ın cenazesine katıldığını belirledi. Önceki gece polisin düzenlediği operasyonla Ankara'da gözaltına alınan Erdinç Aktaş, "Olay gecesi çok alkollüydüm. Ne yaptığımı hatırlamıyorum, çok pişmanım" dedi. Gözaltına alınan Erdinç Aktaş, Hasan Artun, Ali B. (33) ile Şaban C. (32) polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENİNCE ÜSTLENMEKTEN CAYDI
Erdinç Aktaş'ın kurşunuyla omzundan yaralanan kayınbiraderi Hasan Artun, hastaneden taburcu olduktan sonra para karşılığında olayı üstlenmeyi kabul etti. Ancak Gökhan Aktaş'ın yaşamını yitirdiğini öğrenince vazgeçip, cinayeti kendisinin işlemediğini söyledi.

BİZE ULAŞIN