Rüzgar gülleri trafiği alt üst etti

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, rüzgar güllerini taşıyan iki TIR kent trafiğini alt üst etti.

Gaziantep'te, rüzgar güllerini taşıyan araçlar, İslahiye merkezinden geçerek İskenderun limanına gitmek isterken TIR'lar ile taşıdıkları yüklerin genişliği nedeniyle trafikte sıkıntı meydana geldi.

Ağır ve uzun yük taşıyan TIR'lar, yolların dar olması ve düzensiz parklar yüzünden uzun sure trafiğin aksamasına sebep oldu.

İslahiye merkezinden geçen geniş ve uzun araçların yavaş ilerlemelerinden dolayı Hatay Bulvarı üzerinde uzun kuyruklar oluştu. Araçların yolların yetersiz ve düzensiz parklar sebebiyle güçlükle ilerleyebilmesinden dolayı şehir trafiğinde büyük sıkıntı yaşandı. Gaziantep'te üretilen rüzgar gülleri İslahiye'den İskenderun'a oradan da deniz yoluyla Almanya'ya götürülüyor. Deniz ortasına inşa edilecek olan rüzgar güllerinin parçalarını taşıyan TIR'ların, taşıdığı 7,5 metre uzunluğunda rüzgar gülleri parçalarının yolların dar ve düzensiz park eden araçlar yüzünden trafikte aksamalar meydana geldi. Atatürk Bulvarı üzerine park edilen 55 YA 418 plakalı otomobilin TIR'ların geçişini engellemesi üzerine otomobilin şoförüne ulaşamayan İslahiye Emniyet Müdürlüğü ekipleri çekici çağırdı. Ancak çekicinin gecikmesi üzerine park halindeki otomobil vatandaşlar tarafından hareket ettirilerek, kaldırıma alındı. Otomobilin kaldırıma kaldırılmasından sonra TIR'ların geçişi trafik ekipleri tarafından sağlandı.

Rüzgar güllerini üreten firma yetkilileri, TIR'larda taşınan parçaların 160 adet olduğunu, Gaziantep'te imal edildiğini, Gaziantep'ten İslahiye ve İskenderun'a oradan da deniz yoluyla Almanya'ya gittiğini belirtti.

Yetkililer, yolların dar olması ve araçların düzensiz park etmesi nedeniyle rüzgar güllerinin sevkinde sıkıntı yaşandığını sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN