Annesinden nafaka istedi

Boşanma davasında aldatıldığını öne süren koca, 22 yıllık eşinden tazminat isterken, 22 yaşındaki oğlu da annesinden nafaka talep etti. Gülen E. "Böyle evlat olmaz olsun" dedi

İzmir'de 22 yıllık eşi Gülen E.'ye boşanma davası açan öğretmen Engin E., kendisi gibi öğretmen olan eşinin, lise arkadaşıyla yaptığı görüşmelerin bulunduğu MSN kayıtlarını mahkemeye sunup aldatıldığını öne sürerek 75 bin TL manevi tazminat talep etti. Dava sürerken Gülen E.'nin 22 yaşındaki üniversite öğrencisi oğlu Fuat Boğaç E. de 6. Aile Mahkemesi'ne başvurarak annesinden aylık bin TL nafaka talep etti. Oğlunun talebiyle sarsılan Gülen E., "Eşim yasa dışı bir şekilde şifremi kırarak MSN adresime girdi. Lise arkadaşım ile ilgili yazışmaları mahkemeye delil olarak sundu. Bekârlığa özenen, hafta sonları eve gelmeyen ve evlilik birliğini yıkan taraf kendisidir" dedi. Asıl şoku oğlunun talebiyle yaşadığını belirten Gülen E. "Bugüne kadar oğluma maddi ve manevi her şeyimi verdim. Kıbrıs'ta okuyan oğlumun tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştım. Her ay kendisine gücüm yettiğince para yatırdım. Bana ihanet etmesini içime sindiremiyorum. Böyle evlat olmaz olsun" dedi.

'KANITLAR YASA DIŞI'
Gülen E.'nin avukatı Serap Demir ise "Burada tam anlamıyla bir aile dramı yaşanıyor. Kendisinin hatasını müvekkilime yüklemek isteyen eşi, şifre ile açılabilen MSN adresine girerek yasa dışı yoldan elde ettiği kayıtları mahkemeye delil olarak sunmuştur. Hukuka aykırı olarak elde edilmiş delillerin kanıt olarak sunulması davanın reddini gerektirir" dedi.

BİZE ULAŞIN