Bayram trafiği başladı

Kurban Bayramı tatili için yollara çıkan sürücüler, Bolu TEM Otoyolu’nun İstanbul-Ankara istikametinde uzun araç kuyrukları oluşturdu. İstanbul’dan akın akın Anadolu’ya giden tatilciler, Gerede gişelerinde 10 kilometrelik uzun araç konvoyuna neden oldu.

Yeniçağa ile Gerede gişeleri arasında yaşanan yoğunluk nedeniyle trafik ekipleri güzergahta görev aldı. Bayram tatili için memleketlerine giden tatilciler yine trafikte çile çekti. Araçların ağır şekilde seyrettiği TEM Otoyolu'nda kazaların yaşanmaması ve trafik akışının hızlanması için karayolları ile trafik ekipleri yoğun çaba sarf ediyor.

Güzergahta zaman zaman yoğun sis de etkili olunca sürücüler zor anlar yaşadı. Özellikle Gerede gişelerinden Karabük-Samsun istikametine gidecek araçlar tek şeride düşen yolda uzun süre bekledi.

İstanbul'dan Bolu'ya kadar trafikte sıkıntı yaşamadıklarını söyleyen bir sürücü, "Sabah yola çıktığımızda sorun yoktu. Ancak, İstanbul'dan Bolu'ya geldiğimizde burada tıkanıklık oldu. Trafik yavaş işliyor" dedi.

BİZE ULAŞIN