'Öz kızım bile olsa eşyamı kullanamaz'

Emel Sayın, takılarını ve bazı eşyalarını çaldığı iddiasıyla eski hizmetçisinin yargılandığı duruşmada "Kızım, kardeşim dahi olsa eşyamı kullanamaz" dedi

Emel Sayın ile yeğeni Nergis Mizanoğlu'nun evinden ve çantasından bazı eşyalar ile değerli takılar çaldığı iddiasıyla hakkında İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde iki dava açılan Saniye Ç., 3.5 yıldır Sayın'ın evinde hizmetçi olarak çalışıyordu. İddiaya göre son zamanlarda parfüm gibi bazı eşyaları kaybolan, bazı eşyalarının da yerinin değiştiğini fark eden Sayın, şüphelenmesine rağmen hizmetçinin yanında çalışmasına izin verdi. 4 Ocak'ta yılbaşı programı için İstanbul dışına çıkacak olan sanatçı, hizmetçisini yeğeninin Ulus'taki evine bıraktı. Aynı gün Sayın'ı arayan Mizanoğlu, çantasıyla yüzüğünün yerinin değiştiğini, bazı eşyalarının kullanılmış, bazılarının da kayıp olduğunu anlattı. Hizmetçinin odası aranınca, sanatçıya ve yeğenine ait eşyalar bulundu. Davanın önceki gün görülen karar duruşmasına katılan Emel Sayın, "Kendisinden şüphelenmiştim. Alt kattaki odasına inmemi istemiyor, engellemeye çalışıyordu. Maddi zararım 10 bin liranın üzerinde olabilir. Benim öz kızım dahi olsa bazı şeyler için iznim olmaz. Ben bu şekilde rıza vermedim. Ayrıca benim kullandığım bir eşyayı, kardeşim dahi bana sormadan kullanamaz" dedi.

CEZASI ERTELENDİ

Mizanoğlu ise halen bulunamayan bazı takılarının olduğunu, bazı eşyalarının ise bulunduğunu belirterek "Benim kullandığım bazı kıyafetler, Emel Hanım'ın evinde bulundu. Yatağın altında kolilenmiş duruyordu. Benim evin anahtarı da onda vardı. Eşyalarımın maddi değeri 20 bin liranın üzerindeydi. Çalınan eşyalarımın çoğunu ben geri aldım. Ama bazı takılarım bulunamadı. Eşyalarımın kullanılmasına rıza göstermedim" dedi. İki şikâyetçi de sanıktan herhangi bir maddi talepleri olmadığını söyledi. Savunması alınan Saniye Ç. ise "Takdiri mahkemeye bırakıyorum. Artık bir karar verilsin. Zaten her gün hapisteyim. Ruhum daralıyor" dedi. Avukatı da Saniye Ç.'nin çalma amacı olduğunu düşünmediğini anlattı. Kararını açıklayan mahkeme, şüpheliye 1 yıl 1 ay 22 gün hapis cezası verdi. Mahkeme daha sonra sanığın bu cezasını hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirdi.

BİZE ULAŞIN