3 yaşındaki kızını 15 saat rehin aldı

Tehdit suçundan hapis cezası bulunan Hüsnü Kaçan polisler eve gelince kızını rehin aldı. Alkollü babayı, 15 saat sonunda polisler etkisiz hale getirdi

Eskişehir Odunpazarı ilçesi 71 Evler Mahallesi'nde bir süre önce eşi tarafından terk edilen ve hakkında tehdit suçundan kesinleşmiş hapis kararı bulunan 33 yaşındaki fayans ustası Hüsnü Kaçan iddiaya göre ağabeyi Ufuk Kaçan ile tartıştı. Ufuk Kaçan kardeşine, "Polis seni arıyor. Ne yapıyorsun" diyerek, polise teslim olması için uyarıda bulundu. Evde alkol alan Hüsnü Kaçan, gece saat 23.00 sıralarında içtiği bira şişelerini ve evdeki mutfak gereçlerini oturduğu apartmanın birinci katından sokağa attı. Ağabey Ufuk Kaçan ise polisi arayarak, aranan kardeşini ihbar etti. İhbar üzerine olay yerine giden polislere evin penceresinden elinde bıçak ile 3 yaşındaki kızını gösteren Hüsnü Kaçan, "Yaklaşmayın, kızımı ve kendimi öldürürüm" dedi. Bıçakla kendisini ellerinin çeşitli yerlerinden de yaralayan Kaçan, polislere küfür ederek, teslim olmamak için direndi. Polisler apartmanın önünde Hüsnü Kaçan'ı saatlerce ikna etmeye çalıştı. Ancak Kaçan polislere, "Elinizde mühürlü kağıt var mı? Evi arama kararı var mı?" diyerek sürekli bağırdı. Olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürü Ayhan Bodur da uzun süre Hüsnü Kaçan'ı ikna etmeye çalıştı. Anne Cemile Kaçan da, eve girmeyi başararak, oğlu Hüsnü Kaçan'ı ikna etmeye çalıştı. Ancak başarılı olamadı.

ÇOCUK ŞOKA GİRDİ
Yaklaşık 15 saat boyunca eylemine son vermeyen Kaçan'ı kapıyı zorlayıp içeri giren emniyet güçleri etkisiz hale getirdi. 112 acil servis ekipleri eve girerek, 3 yaşındaki kızın sağlık kontrolünü yaptı. Şoka girdiği görülen küçük kız uzun süre gözyaşı döktü. Hüsnü Kaçan ise önce hastaneye daha sonra karakola götürüldü.

Rıdvan UYSAL /
SABAH

BİZE ULAŞIN