İzmir'de korkunç cinayet

İzmir'in Konak ilçesinde sabah saatlerinde meydana gelen olayda, Sadullah A. (72), aralarında kan davası bulunduğu iddia edilen Hacı Eyüp D.'yi (64) öldürmek için sabah evinin önünde pusu kurdu. Hacı Eyüp D.'yi evinden çıkar çıkmaz önce tabancayla vuran Sadullah A., daha sonra Hacı Eyüp D.'nin boğazını keserek öldürdü.

Cinayet, sabah saatlerinde Eşrefpaşa semti 528/1 sokak içerisinde meydana geldi. Sadullah A., aralarında kan davası bulunduğu iddia edilen Hacı Eyüp D.'nin evinin önünde pusu kurdu. Hacı Eyüp D.'nin evinden çıkmasını bekleyen zanlı, kurban kesmek için evinden çıkan Hacı Eyüp D.'ye apartmandan çıkar çıkmaz iki el ateş etti. Zanlı daha sonra Hacı Eyüp D.'nin boğazını keserek öldürdü.

Hacı Eyüp D. kanlar içerisinde yere yığılırken babasının öldürüldüğünü gören oğlu Yavuzhan D., zanlıyı yakalamaya çalıştı. Zanlının elindeki silahı alan Yavuzhan D., silahın kabzasıyla Sadullah A.'nın kafasına vurarak ağır şekilde yaraladı. Yavuzhan D. olayın ardından silahı olay yerinde bırakarak kaçtı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrolde Hacı Eyüp D.'nin olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Ağır yaralanan Sadullah A. da ambulansla İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Sadullah A.'nın kafatasında 5 kırık olduğu öğrenildi. Polis, olay sonrası kaçan Yavuzhan D.'yi kısa süre sonra yakalayarak gözaltına aldı.

Cinayetin, iki aile arasında bulunan kan davası nedeniyle işlendiği iddia edilerken, güvenlik kameraları cinayet anını saniye saniye kaydetti. Görüntülerde, zanlının tabanca ile ateş etmesi, bıçağı alıp Hacı Eyüp D.'nin boğazını kesmesi ve kaçması yer alıyor. Güvenlik kamera görüntülerine polis tarafından el konulurken olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Zanlı Sadullah A. polise verdiği ilk ifadede, kardeşinin 30 yıl önce bir bayram sabahı öldürüldüğünü, kendisinin de intikam almak için bayram sabahını seçtiğini söylediği ileri sürüldü.

BİZE ULAŞIN