'Dur' ihtarından kaçan cip katliama yol açtı

Jandarmadan kaçan cipin çarptığı otomobilde bulunan Dr. Gül, eşi ve oğlu ölürken kızı ağır yaralandı. Kendisi de yaralanan cip sürücüsünün alkollü olduğu iddia edildi

Konya'da 'dur' ihtarından kaçtığı için jandarma tarafından aranan cip, bayram ziyaretinden dönen doktor İbrahim Gül ve ailesinin bulunduğu otomobile çarptı. Kazada Gül, eşi ve oğlu öldü, kızı ile cip sürücüsü yaralandı. Kaza saat 22.30 sıralarında Konya-Antalya yolu 50'nci kilometresinde meydana geldi. Uzun yıllar Konya Numune Hastanesi Acil Servisi'nde görev yapan ve son 1 yıldır aile hekimi olarak çalışan Dr. İbrahim Gül, eşi ve 2 çocuğu ile birlikte akrabalarına bayram ziyaretine gitti. Bozkır ilçesindeki bayramlaşmadan dönen ailenin kullandığı otomobil, karşı yönden gelen Veysel Yiğit'in kullandığı ciple kafa kafaya çarpıştı. Cipin şerit ihlali yapması sonucu meydana gelen kazanın ardından iki araç da savruldu. Hurdaya dönen otomobilde bulunan Dr. İbrahim Gül, eşi Fatma Gül ve çocukları Ahmet Gül olay yerinde feci şekilde can verdi. Ailenin 15 yaşındaki kızları Veranur ile cipin sürücüsü Veysel Yiğit ise ağır yaralandı. Yaralılar ambulanslarla götürüldükleri hastanelerde tedavi altına alındı.

BOŞ İÇKİ ŞİŞELERİ

Alınan bilgiye göre cipte boş içki şişeleri çıkarken, kazadan yaklaşık 3 saat önce cip sürücüsü Veysel Yiğit hakkında jandarma ekiplerine tehlikeli araç kullandığı ve alkollü olabileceği yönünde ihbar yapıldığı ortaya çıktı. Jandarmanın Yalıhüyük ilçesi yolunda Yiğit'e 'dur' ihtarında bulunduğu ancak cip sürücüsünün kaçtığı belirtildi.

BİZE ULAŞIN