Arap sakalı ondan sorulur

Dr. Melike Külahçı Arap prens ve şeyhlerinin sakal, bıyık ve saçlarına ekim yapıyor. Araplar'ın Dr. Malik olarak tanıdığı Külahçı'nın işleri ABD ve Kanada'daki tıp fakültelerinde okutuluyor

Türkiye; son yıllarda dünyaca tercih edilen bir saç, sakal ve bıyık ekim merkezi haline geldi. Özellikle bir kadın doktor, Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşayan prenslerin ve şeyhlerin kalbini, sakalından fethetti. Onun adı Dr. Melike Külahçı. Ustalığıyla Amerika ve Kanada'da tıp fakültelerinde okutulan kitaba bile giren Melike Külahçı, Araplar arasında Dr. Malik olarak tanınıyor. Levent'te hizmet veren TransMed Clinic'in sahibi Dr. Melike Külahçı, Ortadoğu erkeklerinin sakalını çıkartıyor. Dünyada 4 bin saç nakli, sakal, bıyık ekimi yapan doktor var. Bunların sadece 10'u kadın. 18 yıldır bu mesleğin içinde olan Dr. Külahçı rakiplerinin arasından sıyrılıp; en başarılı saç, sakal, bıyık ekimi yapan doktor unvanını almış. Onu ilk Kuveytli bir şeyh keşfetmiş. Kendine sakal ekimi yapmasını istemiş. Bunu başarıyla yapan Külahçı, 8 yıl önce Ortadoğu'yu keşfetmek ve Ortadoğu erkeğini tanımak için yola çıkmış. Onlarla toplantılara katılmış, sorunlarını dinlemiş. Hatta buradaki erkeklerin berberde sadece bir bıyık düzeltmeye yaklaşık 2.5 saat zaman ayırdığını görünce şaşırmış. O zaman buradaki erkekler için sakalın ve bıyığın önemini gözleriyle görmüş. O bölgede Dr. Malik ismiyle anılmaya başlayan Külahçı, Türk dizilerinin de büyük beğeni toplamasıyla birbiri ardına estetik operasyonlar yapar hale gelmiş. Bu yıl yaklaşık 300 kişiye saç, sakal nakli yaptıklarını söyleyen Külahçı, "Erkekler yüzlerinde hokka gibi sakalı olsun istiyor. Ben de hokka gibi sakal oturtuyorum. Erkek güzelliğinin sırrı saçları, sakalı, göbeği. Biz de hastalarımıza aynı günde yağ alma, saç nakli ve sakal ekimi operasyonu yapıyoruz" diyor.

TÜRKLER KİRLİ SAKAL SEVİYOR

Amerika ve Kanada'da tıp fakültelerinde, 'Hair Transplantation' adlı kitaptaki 'sakal ve bıyık nakli' üzerine yazdığı deneyimlerinin ders olarak okutulduğunu da söyleyen Külahçı, 15 Ekim'de Bahama'daki 'Uluslararası Saç Cerrahisi' toplantısına katılmış. Burada, GDO'lu fareler üzerinde yaptığı saç ekimi deneyini anlatmış. Külahçı, Türkiye'deki durumu ise "Türk erkekleri kirli sakal diye tabir edilen biriki günlük sakalı seviyor. Türk kadını da seviyor. Kirli sakal için kapımızı çalanlar çok. Bir de Malkoçoğlu bıyığına özenen çok" sözleriyle özetliyor.

BİZE ULAŞIN