Oğlunu evlendirmek isterken dolandırıldı

İnebolu ilçesinde oğlunu evlendirmek isteyen inşaat işçisi, dolandırıcıların kurbanı oldu.

İddiaya göre, Erenyolu köyünde oturan inşaat işçisi F.S.(51) orman kesim işlerinde çalışan oğlu M.S'yi(20) evlendirmek için Romanya'nın başkenti Bükreş'te bulunan bir kadınla telefonda anlaştı.

İsminin Saime Hasan olduğunu belirten 25 yaşlarındaki kadın, İstanbul'a gelmek için F.Ç'den bankadaki hesabına 500 avro göndermesini istedi.

İnebolu'daki bir banka şubesinden bu parayı gönderen F.S. birkaç gün sonra kadını aradı.

Kadın bu sefer de vergi borcu bulunduğu için yurt dışına çıkamadığını belirtip F.S'den bin 500 avro daha göndermesini istedi.

Kadın, parayı göndermesi halinde uçakla İstanbul'a geleceğini söyledi. Bu parayı da gönderen F.S. kadınla buluşmak için İstanbul'a gitti.

İstanbul'da kadını beklemeye başlayan F.S. gelen giden olmayınca tekrar telefona sarıldı. Kadın bu sefer de Tapu Müdürlüğüne 2 bin avro borcu bulunduğunu söyleyip F.S'den tekrar para istedi.

Kadının bu isteğini de kabul eden F.S. yanında parası olmadığı için İnebolu'daki oğlu M.S'yi aradı. M.S'nin ulaştırdığı 2 bin avroyu da kadına gönderen F.S. İstanbul'da beklemeye devam etti.

Talepleri bitmeyen kadın dördüncü seferde ise başka bir bahane uydurarak F.S'den 8 bin avro daha istedi. Telefonla sonuncu görüşmesinde dolandırıldığını anlayan F.S. kadının istediği parayı göndermeyerek savcılığa başvurdu.

İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığı, evlilik vaadiyle F.S'yi 4 bin avro dolandıran kadının bulunması için soruşturma başlattı.

BİZE ULAŞIN