Sır ölümün nedeni reenkarnasyon mu?

Erkek arkadaşının evinde balkondan düşen anaokulu öğretmeni Zeynep Bağırgan'ın ölüm nedeni araştırılıyor. Sevgilisi, Bağırgan'ın yeniden doğuşa inandığını öne sürdü

İzmir'de erkek arkadaşının evine giden 23 yaşındaki anaokulu öğretmeni Zeynep Bağırgan, 8'inci kat balkonundan düşmüş olarak bulundu. Polise ifade veren sevgilisi, genç öğretmenin reenkarnasyona (ruh göçü, ölümden sonra başka bir bedenle hayata dönme inancı) inandığını ve ölmeden önce internetten bu konuyla ilgili görüntüler izlediğini öne sürdü. Balçova'da ailesiyle birlikte yaşayan Zeynep Bağırgan, önceki akşam bir alışveriş merkezinde çalışan erkek arkadaşı Hasan K. ile birlikte gezmeye çıktı. Gece yarısına kadar eğlenip alkol alan çift, daha sonra Hasan K.'nın Buca ilçesi Yaylacık Mahallesi'ndeki evine gitti. Evde erkek arkadaşı ile birlikte bir süre sohbet eden ve internette sörf yapan genç kız, iddiaya göre saat 05.00 sıralarında bir şey alacağını söyleyerek 8. kattaki dairenin mutfağa gitti. Zeynep Bağırgan uzun süre dönmeyince merak edip mutfağa giden Hasan K., Bağırgan'ı bulamadı. Bunun üzerine kapısı açık olan balkona çıkan Hasan K. aşağıya baktığında Bağırgan'ın yerde hareketsiz yattığını gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, beton zeminde yatan Zeynep Bağırgan'ın öldüğünü tespit etti.

'İNTERNETTEN ARAŞTIRIYORDU'
Polis tarafından ifadesine başvurulan Hasan K., Bağırgan'ın reenkarnasyona ilgi duyduğunu ve olaydan önce de evde internetten reenkarnasyon ile ilgili videolar izlediğini öne sürdü. Ailevi ve psikolojik sorunlarının da bulunduğu iddia edilen Bağırgan'ın arkadaş sohbetlerinde de sık sık reenkarnasyona inandığını söylediği belirtildi. Soruşturmayı yürüten savcının talimatıyla incelemeye alınan Bağırgan'ın kişisel bilgisayarında da reenkarnasyonla ilgili görüntüler bulunduğu ve reenkarnasyonla ilgili bazı sitelere giriş yaptığının belirlendiği kaydedildi. Arkasında not bırakmayan Bağırgan'ın intihar mı ettiği, düştüğü mü yoksa cinayete mi kurban gittiği araştırılıyor.

BİZE ULAŞIN