Serengil'in Mercedes'ine el konuldu

Mali Şube ekipleri, kaçak lüks otomobil soruşturmasında sanatçı Sibel Can'ın lüks Mercedes cipinden sonra Seren Serengil'in de Mercedes cipine el koydu

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen kaçak lüks otomobil soruşturmasında, ünlü sanatçı Sibel Can'ın ardından sanatçı Seren Serengil'in aracına el konuldu. Serengil'in aracı Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'ne teslim edildi. Araç mahkeme sürecinin sonuna kadar gümrük alanında bekletilecek.

SİBEL CAN İLE KADERİMİZ AYNI

Serengil, Emniyet Müdürlüğü önünde gazetecilere şunları söyledi: "Maalesef Sibel Can ile kaderimiz aynı, yıllar önce de Hummer almıştık, devlet Hummer'lara el koydu. Şimdi de Mercedes marka otomobilimize yine aynı şekilde el konuldu. Biz otomobillerin şecerelerini nereden bilebiliriz, biz sıfır diye otomobil alıyoruz. Ancak otomobiller sıfır bile çıkmıyor. Devlet bizim otomobillerimizi altımızdan alıyor ancak bu otomobilleri bize satanlara bir şey olmuyor. Onlar satmaya devam ediyor." Seren Serengil, araçta sorunlar çıkınca Mercedes'in fabrikasını aradıklarını 2011 model sandıkları otomobilin 2010 model olduğunu öğrendiklerini belirtti. ABD'den 2007 ve 2009 yıllarında lüks otomobil ithal eden Çiftkurtlar Otomotiv firması hakkında sahte evrakla araçları düşük beyanda ya da 1 yıllık otomobilleri sıfırmış gibi gösterdiği, usulsüz otomobil ithalatı yaptığı iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

BİZE ULAŞIN