Dans kursuyla 'göbeği atıyorlar'

Kimisi büyük bir şirkette yönetici, kimisi hemşire, kimisi sekreter, kimisi öğretmen, kimisi ev hanımı... Ortak yanları ise aşırı kiloları. Kiloları 110 ile 140 kilo arasında değişen ve mide tüp ve mide bypass ameliyatı geçiren kadınlar, kurdukları dans grubuyla hem eğleniyor hem de fazla kilolarının kalanını vermeye çalışıyor. Dans grubu, İstanbul Bilim Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Yavuz'un yönlendirmesiyle kuruldu. Grup hafta sonları İstanbul- Beyoğlu'nda bir dans kulübünde bir araya geliyor. Normal kiloda üye kabul edilmeyen grup, danstan çıktıktan sonra birbirlerini aşırı yemek yememeleri konusunda uyarıyor. Grup üyeleri şu mesajları veriyor:
Sinem Erkoç (28): Evlendikten sonra bir anda 108 kiloya çıktım. Çocuk yapmak için fazla kilolardan kurtulmak istedim. Ancak günde bir poşet dolusu ilaç kullanmama rağmen bir türlü başaramadım. Şeker ve tansiyon hastası oldum. Sonunda mide tüp ameliyatı olarak 108 kilodan 80 kiloya düştüm. Bu kulüpte dans ederek kadınlığımızı yeniden hatırladık. Kendimize güvenimiz yavaş yavaş geri geliyor.
Nensi Aziz (38): 132 kilo olduğumda iş yerinde psikolojik rahatsızlık hissettim. Fazla kilolarımızın bir kısmından tıbbi müdahale ile kurtulmayı başardık. Ama kiloların bizlerde bıraktığı özgüven kaybını ve tekrar kilo alma sorunu yaşamamak için grubumuzla hem eğleniyoruz hem de kilo veriyoruz. Kadın olduğumuzu bile unutmuştuk şimdi yavaş yavaş kadın olduğumuzu hatırlamaya başladık.

BİZE ULAŞIN