Kartal'da zincirleme kaza

İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağmur kazaları da beraberinde getirdi. Kartal'da yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda meydana gelen zincirleme kazada 5 kişi yaralandı.

Kaza, saat 10.00 sıralarında Kartal Sanayi Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Sanayi Caddesi üzerinde yağmur nedeniyle kaza yapan iki otomobil sürücüsü, kaza tutanağı tutmak için araçlarından indi. Sürücüler tutanak tuttuğu sırada, aynı istikamette seyir halinde olan 34 HN 2249 plakalı ticari minibüs, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda duramayarak ilk kazayı yapan araçlara çarptı.

Arkadan gelen bir minibüs ve iki otomobil de kayarak kazaya karışan araçlara çarpınca zincirleme kaza meydana geldi. Kazada araçlarda bulunan 5 kişi yaralandı. Çevredeki vatandaşların haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralılardan Yasin Kaçtaş (29) ve Mahmut Çakar'ı (38) Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, Pınar Yıldız (24) Ruşen Uysal (20) ve Kürşat Işıldağ (40) Yavuz Selim Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

Kazaya karışan sürücülerden biri ilk kazayı kendisinin yaptığını belirterek, 'Biz kaza tutanağı için yolda durduk. Daha sonra arkamızdan gelen araçlar yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda duramayarak bize çarptı. Benim karıştığım ilk kazadaki diğer sürücünün ehliyeti yokmuş. Zincirleme kazadan sonra olay yerinden ayrıldı ama kaçtı mı, niyetini bilemiyorum. Kaza yağış yüzünden oldu zaten' şeklinde konuştu.

Kaza nedeniyle yoğun trafik meydana gelirken, kazaya karışan araçların kaldırılmasının ardından trafik normale döndü.

BİZE ULAŞIN