Havada bomba tehdidi operasyonla sona erdi

Elinde bomba olduğunu iddia eden yolcu Antalya-İstanbul seferini yapan uçağın Sabiha Gökçen Havalimanı'na inmesini istedi. Atatürk Havalimanı'na inen uçağa operasyon düzenleyen Özel Harekât Polisi zanlıyı etkisiz hale getirdi

Onur Hava Yolları'nın Antalyaİstanbul seferini yapan, içinde 119 yolcusu ve 6 mürettebatı bulunan OHY 223 sefer sayılı Airbus A320 tipi yolcu uçağı, dün 11.00 sıralarında Atatürk Havalimanı'na inişe geçti. Bu sırada İbrahim Ödünç adlı yolcu, kabin amirine elindeki cep telefonunu ve buna bağlı bir paketi göstererek "Elimde gördüğünüz elektronik bombadır. Bunu patlatmamı istemiyorsanız derhal Sabiha Gökçen Havalimanı'na inin" dedi.

BOMBA ÇIKMADI

Uçuş Kontrol Kulesi ile irtibat kuran pilot uçağı bu tehdide rağmen Atatürk Havalimanı'na indirdi. Geniş güvenlik önlemleri altında uçağa operasyon düzenleyen Özel Harekat polisleri Ödünç'ü etkisiz hale getirirken, üzerinde bomba olmadığı saptandı. Ödünç, polis tarafından götürülerken, "PKK'lılar için ölüm orucu tutuluyor, şehitlerimiz için neden tutulmuyor? Bunun için yaptım" dedi. Daha sonra uçaktaki yolcular indirilip Dış Hatlar Terminali'ne getirilerek tekrar aramadan geçirildi. Havalimanına gelen İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, "Uçak Atatürk Havaalanı'na iniş yaptı. Pilotla görüşmeler sonucu şahsın akli dengesinin yerinde olmadığı tespit edildi. Üstünde de herhangi bir şey olmadığı anlaşıldı. Arkadaşlarımız girdi ve şahsı aldı. Bakırköy'de tedavi görmüş gibi gözüküyor" dedi.

BİZE ULAŞIN