Beş yıl kaçtı, 'yan bakma' kavgasında yakalandı

'Gasp ve silahlı yağma' suçlarından 10 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 5 yıldır aranan Muhiyettin Ayaz, bir vatandaşla "Niye yan baktın" kavgası yaparken yakayı ele verdi

İstanbul'da, 2002'de 'yasa dışı yollarla kadın ticareti' yaptıkları tespit edilen Nevzat Yaralı ile Muhiyettin Ayaz arasında maddi anlaşmazlık doğdu. İddiaya göre; Yaralı, Ayaz'a kendi payı olan 2 bin doları ödemedi. Ayaz, 28 Şubat gecesi üç arkadaşı ile Yaralı'nın Büyükçekmece'deki evine gitti ve otoparkına pusu kurdu. Grup, evine girmek üzereyken yakaladıkları Yaralı'yı silah zoruyla Eski Silivri Garajı'na götürdü. "Paranın yarısını veririm" demesi üzerine, Yaralı'yı döverek üzerinde bulunan 200 lira, 100 dolar ve 50 euro ile altın kolyeye el koydular. Nevzat Yaralı'nın arkadaşlarını arayarak bin 600 dolar değerinde çek getirmelerini istediler. Ali M., Berna D. ve Seda C. isimli kişilerin çeki getirmeleri üzerine grup, alıkoydukları Yaralı'yı serbest bıraktı. Yaralı'nın ertesi gün polise gitmesi üzerine yapılan operasyonla, dört kişi yakalanarak 'gasp' ve 'silahlı yağma' suçlarından cezaevine konuldu.

KİMLİK SORUNCA...

Altı ay sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan zanlılardan Muhiyettin Ayaz, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ayaz'ın cezası 17 Eylül 2007'de Yargıtay tarafından onandı. 5 yıldır polis tarafından aranan 42 yaşındaki Ayaz, önceki gün Başakşehir'de kavgaya tutuşunca yakayı ele verdi. Ayaz, Şahintepe Mahallesi Özgür Sokak'ta kaldırımda yürümekte olan U.T. isimli bir vatandaş ile 'yan bakma kavgası'na girdi. Kavgaya müdahale eden polis ekipleri, sabıka kaydı için kimlik taraması yaptı. Arandığı ortaya çıkınca Ayaz tutuklandı.

BİZE ULAŞIN