Meteoroloji'den önemli uyarı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, bu gece bazı illerde kar yağışı başlayacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Ordu, Gümüşhane, Artvin, Ardahan, Ağrı ve Şanlıurfa ile sabah saatlerinde Erzincan, Tunceli ve Elazığ çevrelerinde görülecek yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Gümüşhane, Artvin, Erzincan, Tunceli, Van ve Hakkari'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay çevrelerinde yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

SİS UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay çevrelerinde yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KIŞ ARİFESİNDE ''BAHAR'' HAVASI

Hafta içinde etkili olması beklenen lodosla hava sıcaklıklarının Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'de 5 ila 7 derece arasında artacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'nin içinde bulunduğu bölgede en yüksek hava sıcaklığı 15 derece dolaylarında olacak.

Yarından itibaren yükselmeye başlayacak sıcaklıkların, lodosun da etkisiyle perşembe günü en yüksek seviyeye ulaşacağı tahmin ediliyor. Perşembe günü sıcaklıkların, 5 ila 7 derece arasında artması, Bursa'da 22, Balıkesir'de 21 ve Çanakkale'de ise 20 dereceye kadar ulaşması bekleniyor.

Balıkesir ve çevresinde yarın ve çarşamba günü sabah saatlerinde sis görüleceği belirtilirken, özellikle sürücülerin dikkatli olması isteniyor.

LODOS YAĞIŞ GETİRECEK

Havayı ısıtacak lodos, aynı zamanda yağış getirecek. Cuma gününden itibaren Akdeniz üzerinden gelecek yağışlı havanın etkisi altına girecek Marmara Bölgesi'nde sıcaklıklar tekrar düşecek. Bölge, hafta sonunu yağışlı geçirecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde güneydoğu kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller yöresi ile Hatay çevrelerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Gümüşhane ve Artvin çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Gümüşhane ve Artvin'in yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğu kesimleri, Ardahan ve Ağrı çevreleri ile bu sabah saatlerinde Erzincan, Tunceli ve Elazığ çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, bu sabah saatlerinde Erzincan, Tunceli, Van ve Hakkari'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı bekleniyor. Bu gece saatlerinde kuzey kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BİZE ULAŞIN