Genç hemşirenin şüpheli ölümü

Tekirdağ’da özel bir hastanede hemşirelik yapan 21 yaşındaki Pınar Üye, sabah annesi tarafından yatağında ölü bulundu. Öldüğü askerdeki nişanlısına haber verilmeyen hemşire Üye’nin ölüm nedeni otopsiden sonra ortaya çıkacak.

Tekirdağ Özel Star Medika Hastanesi'nde ameliyathanede anestezi tekniksiyeni olarak görev yapan 21 yaşındaki Pınar Üye, önceki gün işten sonra ailesi ile birlikte oturduğu Altınova Mahallesi Uydukent Sitesi'ndeki evlerine geldi. Akşam yemeğini Annesi Hülya, babası Hasan ve kardeşi Mustafa ile birlikte yiyen genç hemşire yatak odasına uyumaya gitti. Kızının sabah işe gitmek için kalkmadığını gören anne, kızının kaldırmak için yatak odasına gitti. Kızından ses alamayan anne, şoka girdi. Baba Üye hemen ambulansa haber verdi. Eve gelen sağlık ekipleri, genç hemşirenin öldüğünü belirledi.

'HAPLARDAN İÇMEMİŞ'

Olay yerine gelen polis ekipleri genç kızın ölümü ile ilgili inceleme başlattı. Cumhuriyet Savcısı tarafından olay yerinde inceleme yapıldı. Yapılan incelemede başucundaki komidinde antibiyotik hapları olan genç hemşirenin bu haplardan içmediği belirlendi. Genç hemşirenin odasındaki hapların ise zehirleyici etkisinin bulunmadığı kaydedildi.

'SOLUNUM YOLU RAHATSIZLIĞI VARMIŞ'

Savcıya verdiği bilgide kızının önemli bir rahatsızlığı olmadığını belirten Anne Hülya Üye, "Kızımın hafif şekilde solunum yolu hastalığı vardı. Boğazı gıcıklanıyordu. Ama bununla ilgili olarak doktora falan gitmedi. Önemli bir rahatsızlığı yoktu." dedi.

ASKER NİŞANLISINA HABER VERİLMEDİ

Öte yandan genç hemşirenin ölüm haberini alan mesai arkadaşları evinin önüne akın etti. Göz yaşlarına boğulan Üye'nin arkadaşları, genç kızın ölümüne anlam veremediklerini söyledi. 8 ay önce nişanlanan Üye'nin ölüm haberi Hakkari'de vatani görevini yapan nişanlınsa verilmedi. Genç hemşireden geriye ise nişanında çektirdiği mutluluk pozları kaldı.

ZAYIFLAMA HAPI KURBANI MI?

Cumhuriyet Savcısının incelmesinin ardından genç hemşrenin cansız bedeni otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Genç hemşirenin zayıflama hapı kullandığı, ölümüne bu hapların neden olduğu iddiaları ise otopsi sonrası netleşecek.

BİZE ULAŞIN