Kadıköy'de korkutan yangın

Çarşamba 28.11.2012 20:21
ABONE OL
Kadıköy'de 11 katlı binanın kazan dairesinde çıkan yangında bakıcısıyla birlikte mahsur kalan 2 buçuk yaşındaki bebek, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Olay akşam saatlerinde Kadıköy Fenerbahçe Bilgili Sokak'ta meydana geldi. Alınan bilgiye göre; 11 katlı binanın kazan dairesinde bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Dumanların tüm binayı kaplaması nedeniyle, büyük çoğunluğu yaşlılardan oluşan bina sakinleri evlerinden çıkamadı. Bu mahsur kalanların arasında 2 buçuk yaşındaki Kaan da bakıcısı ile birlikte birinci kattaki evlerinin balkonunda çaresizce kurtarılmayı bekledi. Daha sonra bir itfaiye eri minik Kaan'a destek vermek için yanına çıktı. Ancak yangından korkan minik Kaan uzun süre gözyaşı döktü. Daha sonra bir polis memuru da minik Kaan'ı almak için balkona çıktı. Bu sırada aşağıda çaresizce bekleyen anne 'Oğlum ben buradayım. Ağabey seni bana getirecek' diyerek minik bebeğine destek verdi. Polis ekibi tarafından ailesine teslim edilen Kaan daha sonra sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürüldü.

Dumanların tahliyesinin ardından, çoğu yaşlılardan oluşan bina sakinleri de itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak tedavi altına alındı.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.