Önce tecavüz ettiler sonra ailelerine teslim ettiler

Adana'da 14 yaşındaki 2 kızı ıssız bir yere götürüp tecavüz ettikten sonra "Kızlarınızı parkta bulduk" diyerek ailelerine teslim ettikleri ileri sürülen 7 kişiden 6'sı yakalandı.

Olay, 19 Kasım'da merkez Seyhan ilçesi Şehit Duran Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Şehit Duran Mahallesi'nde oturan 14 yaşındaki N.A., aynı mahallede oturan arkadaşı İ.G. (14) ile akşam saatlerinde evlerine giderken U.U. (19), S.Ç. (18), B.F.K. (23), Ş.Y. (19) ve Ö.Ö. (17) ile karşılaştı. 5 arkadaş, 2 kızı kollarından tutup zorla İt Adası mevkisine götürdü.

Kızların bağırmaması için de ağızlarını kapatan 5 zanlı, burada kızlara fiili livata yoluyla tecavüz edip, elle cinsel istismarda bulundu. Şahıslar, kızlardan N.A.'yı yoldan geçen M.K. (25) ile A.A.'ya (21) da para karşılığı sattı. Zanlılar, N.A.'ya da 20 lira verdi. Zanlılar, sabaha karşı kızları evlerinin yakınındaki parka götürdü. Burada kızlardan İ.G.'nin annesi ile karşılaşan zanlılar, 'Bu kızları parkta bulduk. Telefonlarını başka çocuklar almış, biz o çocukları dövdük, ellerinden telefonları alıp kızlara verdik' diyerek kızları teslim etti.

N.A.'nın yaşadıkları toplu tecavüzü halasına anlatması üzerine olay ortaya çıktı. N.A., 24 Kasım'da halasıyla gittiği Çocuk Şube Müdürlüğü'nde arkadaşı İ.G. ile nasıl kaçırılıp tecavüze uğradıklarını anlattı. N.A. ve İ.G.'nin ifadelerinin ardından tecavüz zanlılarından 6'sı yakalandı. Zanlılardan Ş.Y.'nin ise Antalya'ya kaçtığı belirlendi. Ş.Y. hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Adliyeye sevk edilen 6 tecavüz zanlısı, tecavüz suçlamasını kabul etmedi.

BİZE ULAŞIN