Yeni doğan bebeğini camdan fırlattı

Beyoğlu'nda erkek arkadaşının evinde doğurduğu bebeğini tuvaletin penceresinden apartman boşluğuna atan kadın gözaltına alındı.

Olay, Beyoğlu Sururi Çeşme Sokak 16 numaralı binanın 5. katındaki dairede yaşandı. 6 aylık hamile olan Ece Y. (23), geceyi iddiaya göre erkek arkadaşının oturduğu dairede geçirdi. Sabaha karşı sancılarının artması üzerine bebeği evde doğuran anne, istemediği bebeğinden kurtulmaya çalıştı.

Evin tuvalet camından bebeğini apartman boşluğuna atan cani anne, çamaşır asan bir kadının durumu fark etmesi üzerine yakalandı. Kadının ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, cani anneyi gözaltına aldı. Sağlık kontrolü için Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Ece Y, rahmindeki plasenta parçalarının alınması için kadın doğum servisinde tedavi altına alındı.

Görgü tanığı Recep Atlı, apartmanın 5. katındaki bekar evine misafir olarak bir genç kadının geldiğini söyleyerek, 'Baya arkadaşı burada kalmış, sabaha karşı doğum yapmış. Doğurduğu bebeği havluya sarıp tuvaletin camından arka bahçeye atmış. Çocuk duvara çarpmış, çünkü duvarda kan izleri var ve oradan da bahçeye düşmüş' dedi.

Atlı, çamaşır asan bir bayanın bebeğin cansız bedenini görmesi ve çığlık atması üzerine polise haber verdiklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN