Ankara Üniversitesi karıştı

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nde (DTCF) karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Bir öğrencinin hastaneye kaldırıldığı olaylar nedeniyle fakülte bir hafta süreyle tatil edildi.

Fakülte görevlilerinden alınan bilgiye göre, orta bahçe ile kantinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Bıçak, sallama ve taşların da kullanıldığı kavga sonucu bazı öğrenciler yaralandı. Kavga sırasında, fakültenin kimi camları da kırıldı. Güvenlik ekipleri, olaya biber gazıyla müdahale etti.

ÖĞRENCİLERİN KAVGASI BÖYLE FOTOĞRAFLANDI!

Olaylarda yaralanan öğrencilerden Tamer Ö'nün, Numune Hastanesi'nde müşahede altına alındığı bildirildi. Fakültenin karşıt görüşlü öğrencileri arasında, bir süreden beri kampüs içinde ve dışında başka kavgalar da meydana geldiği, ancak bu olayların fazla büyümediği ileri sürüldü.

EĞİTİM BİR HAFTA TATİL EDİLDİ

Olaylar nedeniyle fakülte bir hafta süreyle tatil edildi. DTCF'nin internet sayfasında, ''30 Kasım 2012 tarihinde çıkan öğrenci olayları nedeniyle fakültemiz 30 Kasım 2012 günü 13.00'ten itibaren, 7 Aralık 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar tatil edilmiştir. 30 Kasım 2012 günü öğleden sonra yapılacak olan ara sınavlar ilan edilecek ileriki bir tarihte yapılacaktır'' duyurusu yapıldı.

BİZE ULAŞIN