Fethiye'de acı olay!

Antalya'da geçirdiği ameliyat sonrası hayatını kaybeden anne ile bu haberi alan oğlunun da ani vefatının ardından anne ve oğlu Fethiye Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından Çatalarık Şehir Mezarlığında son yolculuğuna birlikte uğurlandı.

Cumartesi 25.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 25.05.2013 16:27
ABONE OL
Uzun yıllar Amerika'da yaşayan, yaklaşık on yol önce Fethiye'ye gelerek Restaurant işletmeciliği yapıp bırakan Fethiye Güzel Sanatlar Kültür Derneği Türk Sanat Müziği Korosu üyesi ve fizyo terapist Guzey Kamazut (74) kalp rahatsızlığı nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Tıp fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınırken yaklaşık 6 ay önce Amerika'dan gelen oğlu Hakan Onor'un da (50) Bağırsak rahatsızlığı nedeniyle aynı hastanede bir süre tedavi oldu. Hakan Onor'un sağlık güvencesi olmaması nedeniyle hastaneden çıkıp Fethiye'ye gelerek arkadaşları vasıtası ile sağlık güvencesi yaptırılmaya çalışılırken anne4 Guzey Kamazut önceki gün Ameliyat sonrası Antalya'da vefat etti. Annesinin hayatını kaybettiğini öğrenen Hakan Onor bunalıma girdi. Babataşı Mahallesi 815 sokakta vücudunu bıçakla doğramaya çalışsada başaramadı. Fakat aşırı bir bağırsak kanaması geçirdi. Bu kanama sonrası evde vefat etti. Annesinin cenazesini Fethiye Devlet Hastanesi Morguna getirdiklerini söylemek için eve giden arkadaşları Hakan Onor'dan bir cevap alamayınca polisten yardım istediler. Polis eşliğinde eve girildiğinde Hakan Onor'un bağırsak kanaması sonucu aşırı kan kaybından hayatını kaybettiğini gördüler. Cumhuriyet Savcılığı ve Olay yeri İnceleme ekiplerinin ev içersinde yaptığı araştırmadan sonra Hakan Onor'un cenazesi Muğla Adli Tıpa gönderildi. Anne ve oğlunun Almanya ve Amerika'daki yakınlarına belediye mezarlıklar müdürlüğü tarafından acı haber verildi. Yakınlarının gelemeyeceklerini belirtmelerinin ardından Fethiye Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri anne ve oğlunu Çatalarık mezarlığında akşam saatlerinde yapılan cenaze merasimi ile son yolculuğuna uğurladı. Anne ve oğlu için Fethiye Çatalarık mezarlığında ayrı ayrı kılınan cenaze namazına Fethiye Güzel Sanatlar Kültür Derneği Türk Sanat Müziği Koro Şefi Celal Özçelebi ve koro üyesi arkadaşları ile mahalle sakinleri katıldı.

Mezarlıklar Müdürü Osman Musluk, "Yurt dışındaki yakınlarının isteği üzerine bu merasimi bu saatte yaptık" diye konuştu.

Hakan Onor ve Guzey Kamazut'un arkadaşlarından Engin Maraşlı ise, "Annesi rahatsızdı. Amerika'dan gelen oğlu da rahatsızdı. İkisini de Antalya'ya hastaneye götürdük. Oğlunun sağlık güvencesi olmadığından bunu sağlamak için Fethiye'ye getirdik. O işlemleri yaptırırken Annesinin ameliyatı ile ilgilendik. Ancak ameliyat sonrası kaybettik. Cenazesini Fethiye'ye getirdiğimizde oğlu annesinin öldüğünü öğrenmiş, aşırı bağırsak kanaması bulunan oğlu bunu öğrendikten sonra daha fazla kanama geçirince oda evde hayatını kaybetmiş vaziyette bulundu. Ölüm nedeninin belirlenmesi için Muğla Adli Tıpa gönderildi. Yakınları gelemeyeceğini bildirince bizde Belediyemizin desteği ile Anne ve Oğlunu aynı anda defnettik' diye konuştu.