Google maps yenilendi

Cumartesi 25.05.2013 00:00
ABONE OL
Google'ın harita hizmeti verdiği www.google.com/maps tamamen yenilendi.

Zaman.com.tr'de yer alan habere göre yeni harita deneyimi için talep maili yollayan kullanıcılarına cevap vermeye başlayan Google, samimi bir dille yazılmış e-postalarla kullanıcılara müjdeyi verdi. "Siz seçildiniz. Yeni Google Haritalar'ı denemeye hazırlanın." konu başlığı ile yollanan maillerde, "Sadece sizin için hazırlanmış bir harita" gibi iddialı cümleler de yer alıyor.

Artık www.google.com/maps sadece uydudan evinize bakmaya yarayan, merak ettiğiniz kentleri kuş bakışı seyrettiğiniz bir uygulama olmaktan çıkıyor. Restorantlar, kafeler, kamu binaları artık daha detaylı olarak aranıp bulunabiliyor. Statik web görüntüsünden sıyrılan "maps", animatik ikonlarla şirinleştirilmiş.

Aradığınız meknın anında fotoğraflarına veya sokak görünümüne ulaşabiliyorsunuz. Bu mekanla ilgili bırakılan yorumlar ve Google+'ta çevrenize eklediğiniz arkadaşlarınızın bu mekanla ilgili yorumlarını görebiliyorsunuz. Yakınlaşılan alanda çekilen fotoğraflar, sağ alt köşede beliren butona tıklanarak açılıp kapanabiliyor.

Buradaki fotoğrafların sabit mi 360 derecelik interaktif fotoğraflar mı yoksa sokak görünümü mü olduğuna dair bilgi pencerecikleri kullanıcıya kılavuzluk ediyor. Aranılan iki nokta arasındaki yol tariflerini gösteren bölümde de ciddi görsel iyileştirmelere gidilmiş.