Savaş mağduru yetim çocuklardan barış uçurtmaları

Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği Bisiklet ve Uçurtma Şenliklerine bu kez de dünya ülkelerinden gelen ailesini kaybetmiş 50 yetim miniğin gökyüzüne bıraktığı barış uçurtmaları damgasını vurdu…

Pazartesi 27.05.2013 00:00
ABONE OL
Zehra Mustafa Dalgıç Lisesi'nde 15. Bisiklet şenliğinin gerçekleştiği festival'de yüzlerce bisiklet sevdalısı ve Belediye Başkanı Aziz Yeniay'ın da katılımı ile start aldı. Bisiklet aşkını yaymak ve "sağlık için pedal çevirin" sloganı ile başlayan etkinlikte katılımcılara çekiliş ile yüzlerce bisiklet, kask ve eldiven hediye edildi.

UÇURTMA ŞENLİĞİ ULUSLAR ARASI YAPILDI

Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde düzenlenen 10. Uçurtma Şenliği kapsamında ise, Malezya, Fransa, Kuveyt ve Hollanda'dan gelen profesyonel uçurtmacılar büyük beğeni topladı. "Sabah binlerce bisiklet severle yola çıktık ve buraya geldik. Sonrasında uçurtmalarımızı saldık gökyüzüne. Dünyanın dört bir yanından gelen yetim çocuklarımız burada. Onların üzüntülerini bir nebze olsun azaltmak için uğraştık. Aynı zamanda da kaybolan uçurtma kültürünü yaşatmak istedik."diyerek tüm katılımcılara teşekkür eden Aziz Yeniay, profesyonel uçurtmacılar ve yetim çocuklar ile uçurtma uçurarak, hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu arada Uçurtma şenliğinde vatandaşlara ise 5 bin adet uçurtma dağıtıldı.

SAVAŞ MAĞDURU 50 YETİM ÇOCUKTAN ANLAMLI MESAJ

Uçurtma Şenliği, bu yıl farklı ve anlamlı bir buluşmaya da ev sahipliği yaptı. Şenlik kapsamında, Somali, Suriye, Filistin, Gazze, Türk Cumhuriyetleri ve Bosna Hersek'ten gelen yetim çocuklar Küçükçekmece semalarına bıraktığı uçurtmaları ile adeta tüm dünyaya barış mesajları verdi. Küçükçekmece halkının da yediden yetmişe büyük ilgi gösterdiği uçurtma şöleninde gökyüzü adeta bir gelin gibi süslendi. Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan son derece mutlu olduğu gözlenirken etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

GENÇ POPCU EMRE AYDIN DA ŞARKILARIYLA UÇURDU

Uçurtma Şenliğinin finalinde ise özellikle genç kızların hayran olduğu Emre Aydın birbirinden güzel şarkılarıyla Küçükçekmeceli vatandaşları mest ederek adeta uçurdu. Konser sırasında fanatik hayranlarının, fan kulüplerinin tezahüratları ile coşup izleyenleri de coşturan Emre Aydın'a günün anlam ve önemine binayen Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay tarafından dev bir Uçurtma hediye edildi. Genç popcu Emre Aydın, "Konserden konsere yetişmeye çalışıyorum fakat ilk fırsatta çocukluk yıllarıma dönüp mutlaka uçurtmamı havalandıracağım" diye konuştu.