5 ilde sağanak uyarısı!

Yağışlar Karadeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu'da etkili olacak.

Salı 28.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Salı 28.05.2013 09:24
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Sinop, Sivas, Yozgat, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle batı ve kuzeybatı, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu, gece saatlerinden itibaren batısının parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden itibaren kıyılarının parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Genellikle az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kahramanmaraş ve Osmaniye ile Adana'nın kuzey kesimlerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Genellikle az bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, Sivas ve Yozgat çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU:
Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin güneydoğusunun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Genellikle az bulutlu, öğle saatlerinden sonra parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...