Kahraman pilotta şizofreni kuşkusu

2012'de arızalanan THY uçağını piste indirmeyi başaran pilot Yavuz Ö., "Beni ajanlar takip ediyor" diyerek iki kişiyi rehin alınca hastaneye yatırıldı

İki yıl önce İstanbul- Washington-seferini yapmak üzere havalandıktan sonra iniş takımları kapanmayan uçağı başarıyla piste geri indirerek adını duyuran pilot Yavuz Ö., Ataköy'de girdiği bir işyerinde 2 kişiyi silahla rehin aldı. Mossad ajanlarınca takip edildiğini iddia eden pilot, polis müdürü tarafından ikna edilerek etkisiz hale getirildi. Yavuz Ö., geçen cuma, Atrium alışveriş merkezine gitti. Burada, bir emlakçıya giren pilot Yavuz Ö., silahını çıkartıp, masadaki 2 kişiye doğrulttu. "Beni Mossad ajanları takip ediyor" diyen pilot Yavuz Ö., içerideki iki kişiyi rehin aldı. Sürekli ajanlardan bahseden pilot, polise ihbar edildi. Alarma geçen polis ve Özel Harekât Şube Müdürlüğü ekipleri işyerine geldi. Şırnak Emniyet Müdürlüğü'nde Güvenlik Şube Müdürlüğü yaptığı dönemde HDP Milletvekili Sebahat Tuncel'den tokat yediği için gündeme gelen, daha sonra Bakırköy Emniyet Müdürü olan Murat Çetiner de olay yerine geldi. Rehine müzakere eğitimi alan Çetiner, 20 dakika konuştuğu pilotu ikna ederek etkisiz hale getirdi. Ruhsatlı tabancası Emniyet Müdürü Çetiner tarafından elinden alınan pilot Yavuz Ö. gözaltına alındı. Pilot, ifadesinin ardından şizofreni kuşkusuyla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırıldı.

PLANLI UÇUŞLARI VARDI

Pilot Yavuz Ö.'nün THY'de aktif olarak çalıştığı, mart, nisan, mayıs ayında planlanan uçuşları olduğu, olay günü de uçuşu olduğu öğrenildi.
BİZE ULAŞIN