THY pilotu AVM’de dehşet saçtı

Bakırköy Ataköy'de bir AVM'de bulunan emlak ofisine gelen Türk Hava Yolları Kaptan Pilotu, iddiaya göre kendisini MOSSAT ve CİA ajanlarının takip ettiğini söyleyerek emlak ofisinde bulunanları rehin aldı. Kaptan pilot, polisin ve çalışanların uzun süren uğraşı sonrasında silahını bırakarak teslim oldu. Yaşananları anlatan ofis sahibi Tayfur Gökhan, "Eli hep tetikteydi. Ben bir şekilde çıkıp gitseydim başka birilerine zarar gelebilirdi. Olay büyüyebilirdi. Silahlı çatışmaya dönüşebilirdi" dedi.

Edinilen bilgilere göre, olay geçtiğimiz cuma günü Bakırköy Ataköy'de bulunan bir AVM'de meydana geldi. İddiaya göre THY Kaptan Pilotu Yavuz Ö., arkadaşı Tayfur Gökhan'a ait emlak ofisine geldi. Bir süre burada oturan Yavuz Ö., bir süre sonra kendisini ajanların takip ettiğini belirterek, silahını çıkarıp ofis çalışanlarını rehin aldı. Ofis sahibi güvenlik görevlilerini çağırdı. Bir süre ikna edilmeye çalışılan pilot ikna olmayınca polis ekipleri çağrıldı. AVM'ye gelen polis ekipleri pilotu ikna etmeye çalışırken, özel harekat polisleri de olası bir operasyon için hazırlandı. Yaklaşık 2 saat süren ikna çalışmasının ardından ikna olan pilot silahını bırakarak teslim oldu.

Korku dolu anlar yaşayan emlak ofisinin sahibi Tayfur Gökhan yaşadıklarını anlattı. Kaptan pilotu tanıdığını ve saygı duyduğu biri olduğunu belirten Gökhan, "Halen görevde olan bir ağabeyimiz. Öğleye doğru ofisimize geldi. Gayet normaldi. Müzikten bahsettik, sohbet ettik. Biraz gergin gibi hissettik kendisini. Daha sonra sağdan soldan geçenlere 'Bunlar MOSSAT ajanı, CIA' falan demeye başladı. Şaka yapıyor zannettik. Yoldan geçen insanlara başka isimlerle seslenmeye başladı, tanıyormuş gibi. Belinde silah vardı. Silahı çıkarttı. 'Beni takip ediyorlar' dedi. Mermiyi ağzına verdi. Gayet soğukkanlıydı o anda. Montunu silahın üzerine örttü. Gelen bir iki müşteri tokalaşmak istedi. Onlara da, 'Yaklaşmayın, siz CIA'siniz' dedi. Birkaç kaptana mesaj attım. Gelsinler de silahı elinden alalım diye. Gittikçe psikolojisi bozulmaya başladı. Bana bir takım evraklar verdi. Bunları CIA, MOSSAT alacak diye. Önce güldük. Niye gülüyorsunuz diye çıkıştı. Üstüne gitmedik. Ne derse eyvallah dedik. Güvenlik müdürümüzü çağırdık. Ona da ajan diye şüpheyle yaklaştı. Daha sonra polisi arama gereği duyduk. Sivil polis istedik. Resmi polis gelirse elinde silah var, ters teper dedik. Tecrübeli iki sivil polis geldi. Onlar ikna etmeye çalıştılar. Bir şekilde ikna ettik. Silahı elinden aldık. Daha sonra emniyet müdürümüz geldi. Çok tecrübeli ve olgunca davranarak sohbet eder gibi onu ikna ederek, kavgasız gürültüsüz karakola götürdü" dedi.

Kaptan pilotun hastaneye yatırıldığını öğrendiğini belirten Gökhan, "Eşini arayıp geçmiş olsun dileklerinde bulunduk. Allah şifa versin. Eli hep tetikteydi. Ben bir şekilde çıkıp gitseydim başka birilerine zarar gelebilirdi. Olay büyüyebilirdi. Silahlı çatışmaya dönüşebilirdi. Özel harekat geldi. Bütün dükkanlar kapatıldı burada. İki koridora giriş çıkış yasaklandı" şeklinde konuştu.

THY'de kaptan pilot olarak görev yapan Yavuz Ö., ifadesi alındıktan sonra savcılık tarafından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
BİZE ULAŞIN