Fuarın yıldızı bir milyon dolarlık 'Troy'

9 ülkeden 76 at yetiştiricisi ve firmanın katıldığı binicilik fuarına, 1 milyon dolarlık teklife rağmen sahibinin satmadığı "Troy" isimli at damga vurdu

İstanbul'da üçüncüsü düzenlenen At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show'un yıldızı "Troy" oldu. İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşen ve bugün sona erecek olan fuara, 9 ülkeden 76 at yetiştiricisi ve binicilik sektörü firması katıldı. Fuarın bu yılki yıldızı ise "300: Bir İmparatorluğun Yükselişi" filminde Xerxes'in atı olan Frezyen cinsi "Troy" oldu. Arap şeyhinin 1 milyon dolara almak istediği ancak sahibinin satmadığı at, bakıcısı ile birlikte yaptığı gösteriyle izleyicileri büyüledi. Troy'la gösterisi ilgi çeken Bulgaristanlı bakıcı Tsvetelina Tsaneva, Troy'un bir film yıldızı ve bütün dünyanın tanıdığı bir at olduğunu söyledi.

AYLIK BAKIMI 5 BİN EURO

Filmin ikinci serisinde de atlı sahnelerin başrolünde Troy'un olduğunu söyleyen bakıcı, film yayınlandıktan sonra bir Arap şeyhinin atın sahibi ile irtibata geçerek 1 milyon dolara atı satın almak istediğini ama sahibinin satmadığını belirtti. Tsaneva, gösteri sonrasında tercümanı aracılığıyla verdiği bilgide, Troy'un özel vitaminli gıdalarla beslendiğini, bir aylık bakım masrafının ise ortalama 5 bin euro olduğunu belirterek "Troy'un dişi bir atla çiftleşme ücreti 20 bin ila 50 bin euro arasında değişiyor" dedi.
BİZE ULAŞIN