Arkadaşlarına kalbi dayanmadı

İki polisin yaralandığı çatışmada, olaydan etkilenip kalp krizi geçiren Edirne Emniyet Müdür Yardımcısı Ertan Nezihi Turan kurtarılamadı

Edirne'de Romanların yaşadığı mahalledeki bir ihbara giden polis ekibiyle bir saldırgan arasında çıkan silahlı çatışmada iki polis memuru yaralandı. Olaydan etkilenen ekibin başındaki Müdür Yardımcısı Ertan Nezihi Turan, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Olay, Romanların yaşadığı Menzilahır Mahallesi Taşköprü Sokak'ta meydana geldi. Bu sokakta oturan iki kadın, 155 Polis İmdat telefonuna, evlerine silahla ateş edildiği ihbarında bulundu. Bunun üzerine olay yerine giden polis ekibine de saldırgan tarafından tabancayla ateş edildi. Ekipteki polis memurları Özcan Karakaşoğlu ile Mehmet Ali Uzun saldırganın silahından çıkan mermilerle yaralandı.

BUGÜN DEFNEDİLECEK

Adının Özgür Ç., olduğu belirlenen saldırgan kaçtı. Biri kasığından diğeri ise ayağından vurulan ve Edirne Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan polis memurlarının hayati tehlikelerinin bulunmadığı ifade edildi. Alarma geçen polis ekiplerinin operasyonunda Özgür Ç., silahıyla birlikte yakalandı. Suçlamaları kabul etmeyen zanlı, "Arkadaşım Halil S. ateş etti" deyince bu kişi de gözaltına alındı. Olaydan kısa bir süre sonra polis ekiplerinin başında bulunan Edirne Emniyet Müdür Yardımcısı Ertan Nezihi Turan (45) kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Turan'ın cenazesi Edirne Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Ertan Nezihi Turan bugün memleketi Tekirdağ'da toprağa verilecek. Turan'ın 23 yıllık polis olduğu ve zaman zaman tansiyon şikâyeti bulunduğu öğrenildi.

SON FOTOĞRAF
Vurulan iki mesai arkadaşını hastanede ziyaret eden Turan'ın yaşadığı derin üzüntü yüzüne böyle yansımıştı. Bir süre sonra da kalp krizi geçirdi.
BİZE ULAŞIN