Kardeşini koruyan hamile kadını öldürdü

Çöp atma yüzünden komşuları tarafından öldürülen beş aylık hamile kadının 18 yaşındaki kardeşini korumak için kendini kurşunlara siper ettiği ortaya çıktı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde oturan ve İZSU'dan emekli Muharrem K. (61) önceki akşam oturduğu apartmanın yanındaki tek katlı evde yaşayan Filiz Karaca ile evinin yan duvarına konulan çöp ve hurda tahtalar nedeniyle tartıştı. Tahtaların kaldırılmasını isteyen Muharrem K. ile komşusu Filiz Karaca arasında tartışma çıktı. Filiz Karaca, çocuklarıyla birlikte tahtaları taşıdığı sırada iddiaya göre Muharrem K., Karaca'yı tartakladı. Annesini kurtarmak isteyen Ümitcan Karaca da (18) evden aldığı satırla, Kül'e saldırdı. Araya girenler tarafları ayırırken, Muharrem K. eve giderek ruhsatsız tabancasını alıp geri döndü. Öfkeli komşu, kendisine satırla saldıran Ümitcan Karaca'ya ateş etti. Bu sırada bahçede olan ve 5 aylık hamile olan Duygu Karaca (20) kardeşini korumak için önüne atladı. Kurşunlara hedef olan genç kadın kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Olaydan sonra gözaltına alınan zanlı adliyeye sevk edildi.

'BENİM İÇİN CAN VERDİ'
Filiz Karaca'nın eşi Hüsamettin Karaca'nın yıllar önce eşini ve çocuklarını terk ettiği, talihsiz kadının 6 çocuğu ile yıllardır tek katlı, iki odalı evde yaşadığı ortaya çıktı. Annesini ve kardeşlerini geçindirmek için büyük fedakarlıklar yapan Duygu Karaca ise 9 ay önce Mehmet Çetin (30) ile dini nikâhla evlendi. Evlendikten sonra da annesini sık sık ziyarete giden genç kadın 5 aylık hamileydi ve doğacak kızına 'Leyla' adını verecekti. Çift, bir hafta sonra da resmi nikâh kıyacaktı. Ablasının kendisini feda etmesi sonucu hayatta kalan ve yaşadığı şoku hala üzerinden atamayan Ümitcan Karaca ise cinayete neden olan tahta kasaları gösterip, "Ablam bu tahtalar yüzünden can verdi. Komşumuz tepki gösterince annem 'sus tamam alıyorum' demiş. Ama anneme küfretmiş. Annem beni çağırıp küfür ettiğini söyledi. Bu sırada yumruk atınca annem demirlerin üzerine düştü. Ben de satırla vurmaya kalkıştım. Eve gidip silahını aldı ve bana ateş etti. Ama ablam önüne geçince kurşunlar ona isabet etti. Karnındaki bebeğiyle benim için can verdi" dedi.
BİZE ULAŞIN