İkinci soygunda yakalandılar

Ankara'nın Çubuk ilçesinde bir gün arayla 2 ayrı marketteki hırsızlık olayına karıştığı iddia edilen 2 kişi, yakalanarak çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, M.S (18) ve A.H (17), Cumhuriyet Mahallesi 4. Sokak üzerindeki bir markete gece yarısı kapıyı levye ile açarak girdi. Bin 500 TL değerinde çeşitli marka sigara paketlerini yanlarında getirdikleri torbaya koyan zanlılar, kasadaki 50 lirayı da aldıktan sonra kaçtı.

Market sahibi sabah iş yerine geldiğinde ortaya çıkan hırsızlık ile ilgili polis soruşturma yaparken, olaydan bir gün sonra zanlılardan A.H. Yıldırım Beyazıt Mahallesi Billur Sokağı üzerindeki başka bir markete aynı yöntemlerle girdiği sırada çevredekilerin ihbarı ile olay yerine gelen polis tarafından suçüstü yakalandı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü asayiş ekipleri her iki olaydan yola çıkarak çevredeki güvenlik kameralarda inceleme başlattı. Gözaltına alınan zanlılardan M.S. ve A.H, emniyette alınan ifadelerin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Sincan Cezaevi'ne gönderildi.
BİZE ULAŞIN