Kızını evliliğe zorlayan kocaya boşanma davası

İstanbul Avcılar'da yaşayan 3 çocuk annesi Özgen K., "İki oğlumu çalışmaya, 15 yaşındaki kızımı da evlenmeye zorluyor" diyerek eşi Ali İhsan K.'ye boşanma davası açtı. Çocuklarının velayetinin kendisine verilmesini isteyen anne, kendisi ve çocukları için toplam bin 400 lira nafaka talep etti. Çift, 18 yıl önce evlendi. Özgen K., avukatı aracılığıyla sunduğu dilekçede "İlk günler güzel giden evliliğimiz son yıllarda adeta çekilmez hale geldi. Eşim evlilik birliğinin kendisine yüklenen hiçbir sorumluluğu yerine getirmediği gibi, bana çocuklarımın gözleri önünde şiddet göstererek ağır hakaretler ediyor. Çocuklarımı düşünerek evlilik birliğimi devam ettirtmek için elimden gelen tüm gayreti gösterdim" dedi. Çocuklarını alıp evini terk eden anne, dilekçede şunları anlattı:
Oğullarım M.K. ve M.K.'yı okula göndermek istemeyip, hurdacıda ya da bir yerde çalışmaya zorluyor. Kız çocukları okula gitmez diye kızım E.K.'yi de ilkokul 5. sınıftan aldı. Şimdi ise 15 yaşında olan kızımı zorla evlendirmeye çalışıyor. Karşı çıktım, bana şiddet gösteriyor.

'KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR'

Eşim yıllardan beri çalışmıyor. Benim ve çocuklarımın tüm ihtiyaçlarını yıllardan beri annem ve kardeşlerim karşılıyor. Eşim çalışmadığı gibi, bir de il il gezerek başka kadınlarla gününü gün ediyor ve bu davranışlarıyla çocuklara da kötü örnek oluyor.
Eşim bana ev hapsi yaşatıyor. Evdeki şiddeti ve geçimsizliği aileme söylememem yönünde sürekli beni tehdit ediyor. Beni eve kapatarak ailemle bile görüştürmüyor. Ancak kendisi başka kadınlarla dost hayatı yaşayarak, gününü gün edip sefa sürüyor. Sürekli fiziki şiddetine maruz kalıyorum.
BİZE ULAŞIN