Komşu bu cinayetleri konuşuyor

Bulgaristan'da 24 yaşındaki Türk asıllı Ceylan Ergün ve 7 yaşındaki kızı boğazları kesilerek öldürüldü. Olayla ilgili henüz bir ipucu bulunamadı

Bulgaristan'da bir yıl önce eşinden boşanan Türk asıllı 24 yaşındaki l kadın ve 7 yaşındaki kızı evlerinde bıçaklandıktan sonra boğazları kesilerek öldürülmüş halde bulundu. Kırcaali'ye bağlı Cebel kentinde oturan ve bir yıl önce geçimsizlik nedeniyle eşinden boşanan 24 yaşındaki Ceylan Ergün, 7 yaşındaki kızı Ceyda ile birlikte ayrı kiraladığı bir apartman dairesinde kalmaya başladı. Ancak genç kadın ve kızı geçtiğimiz hafta aniden ortadan kayboldu. Ceylan Ergün ve kızdan günlerdir haber alamayan komşuları, annekızın kaldığı daireden ağır kokular gelmeye başlayınca polise başvurdu. Bunun üzerine eve gelen polisler, kapıyı çilingire açtırıp içeriye girince anne ile kızın cesetleriyle karşılaştı.

BİR KİŞİ GÖZALTINDA
Çeşitli yerlerinden bıçaklandıktan sonra boğazları kesilerek öldürülen anne ve kızın cesetleri morga kaldırılırken, polis önce genç kadının eski eşinin ifadesini aldı. Ancak cinayetlerle ilgili bir ipucu elde edemedi. Komşuları, genç kadının eşinden boşandıktan sonra sık sık evinde eğlenceler düzenlediği ve çok sayıda erkek arkadaşı olduğunu söylerken, cinayetin kıskançlık yüzünden işlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde duran polisin 18 yaşında bir genci şüpheli olarak gözaltına aldığı öğrenildi. Ceylan Ergün'ün eşinden boşandıktan sonra Almanya'da çalışan ailesinin maddi desteğiyle yaşamını sürdürdüğü öğrenildi.
BİZE ULAŞIN