Sorguda ajan gibi

Evlerinin bahçesinden cesetleri çıkan yaşlı çiftin katil zanlısı oğulları Kenan Öner'in sorgusunda soğukkanlı olduğu ve konuşmadığı öğrenildi

Kayıp olan emlak zengini Ahmet Refik Öner (82) ve Emine Öner (75) çiftinin, 6 yıl sonra Bursa İznik'teki evlerinin bahçesinde cesetlerinin bulunması üzerine cinayet suçlamasıyla tutuklanan Kenan Öner'in (56) hem polis hem savcılık hem de hâkim karşısında tek kelime etmediği ortaya çıktı.

SOL ÖRGÜTTEN TECRÜBELİ

Gençliğinde yasadışı sol örgütlerle bağlantılı olduğu gerekçesiyle defalarca gözaltına alınan zanlı, edindiği 'tecrübe' sayesinde sorgularda soğukkanlı biçimde konuşmadan oturdu. 4 ay önce, tecrübeli polislerden kurulan özel ekibin de Öner'i bir türlü konuşturamadığı belirtildi. Cezaevine gönderilen Öner'in İstanbul Bayrampaşa'daki dubleks dairesinde yapılan aramada komşuları hakkındaki tüm bilgileri not ettiği ortaya çıktı. Zanlının, 'Bu gece sokakta kediler için ağaca asılan ekmeği yedim' yazdığı belirlendi. Komşuları da "Yarasa gibi geceleri gezerdi" diye ifade verdi. İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümü mezunu olan Öner, 12 Eylül darbesi sonrası yaşadığı Fransa'da işçi Mehmet Yılmaz'ı öldürüp Türkiye'ye kaçtı. İstanbul'da evlenen Öner, Yılmaz'ın katili olduğu ortaya çıkınca Fransa'da 7 yıl hapis yattı. Cezaevinden çıktığı 2005'te Öner'in eşi ortadan kayboldu. Öner, eşinin sevgilisiyle yurtdışına kaçtığını öne sürdü ancak polis şimdi kayıp eşi arıyor.
BİZE ULAŞIN