Metrobüs kullananlar yarın dikkat!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi: "1 Mayıs'ta saat 06.00'dan itibaren metro, Yenikapı-Şişhane-Taksim ve Levent-Taksim arasında yolcu taşıması yapmayacak. Taksim-Kabataş füniküler seferleri de belirtilen saatten itibaren yapılmayacak. Kadıköy-Kartal metro hattı, 1 Mayıs'ta normal seferlerine devam edecek"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yarın saat 06.00'dan itibaren metronun, Yenikapı-Şişhane-Taksim ve Levent-Taksim arasında yolcu taşıması yapmayacağını, Taksim-Kabataş füniküler seferlerinin de gerçekleştirilmeyeceğini bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Valiliği'nin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü toplu ulaşım ile ilgili aldığı kararlara yer verildi.

Buna göre, yarın saat 06.00'dan itibaren metro, Yenikapı-Şişhane-Taksim ve Levent-Taksim arasında yolcu taşıması yapmayacak. Metro seferleri Levent-Hacıosman arasında gerçekleştirilecek.

Taksim-Kabataş füniküler seferleri de belirtilen saatten itibaren yapılmayacak.

Metrobüs hattında saat 06.00'dan itibaren Anadolu yakasından Avrupa yakasına sefer düzenlenmeyecek. Metrobüs hattında Avrupa yakasında Beylikdüzü-Topkapı aktarma istasyonu arasında sefer gerçekleştirilecek.

Bağcılar-Kabataş arasında çalışan tramvay Topkapı istasyonuna kadar sefer yapacak. Topkapı-Kabataş arası sefer gerçekleştirilmeyecek.

Kadıköy-Kartal metro hattı ile Aksaray-Atatürk Havalimanı hafif metro hattında seferler normal seyrinde devam edecek.

Anadolu ve Avrupa yakasında istenilen her noktadan geliş ve gidişi ücretsiz sağlamak üzere 300 İETT aracı tahsis edildi.

Seferler, Asayiş Harekat Merkezi'nden sorumlu vali yardımcısının talimatları doğrultusunda normale dönecek.

VAPUR SEFERLERİ
Karaköy, Eminönü, Sirkeci ve Beşiktaş iskeleleri kapalı olacak, bunun dışında bütün seferler devam edecek.

Yaşam Twitter

BİZE ULAŞIN