Yılmaz'dan LÖSEV'e '10 bin tuğla'

LÖSEV'in Ankara'da açacağı onkoloji hastanesi ile onkoloji kenti için 10 TL'lik bağışlarla başlattığı "Bir Tuğla da Siz Koyun" kampanyasına ünlü komedyen Cem Yılmaz 100 bin lira bağışladı

LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı, Avrupa'nın en büyük ve en gelişmiş kanser araştırma hastanesini açmaya hazırlanıyor. Ankara'da 2013'te temeli atılan LÖSEV Eğitim ve Sağlık Kampusu - Lösemili Çocuklar Kenti projesinde sona geliniyor. Şu ana kadar kaba inşaatı bitirilen hastane, tıbbi ve teknik donanımının tamamlanabilmesi için hayırseverlerin yardımını bekliyor. LÖSEV bu amaçla "Bir Tuğla da Siz Koyun" kampanyası başlattı. Kampanyanın tanıtım toplantısı dün İstanbul Conrad Otel'de gerçekleştirildi. Ünlü komedyen Cem Yılmaz, oyuncu Ceyhun Yılmaz ve basketbolcu Kerem Gönlüm'ün de katıldığı toplantıda konuşan LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Sezer, lösemi tedavisinde başarı oranının giderek arttığını belirterek, "Hastanenin tıbbi ve teknik donanımları da tüm hayırsever kişi ve kuruluşların koyacakları küçük ve büyük tuğlalarla tamamlanacak. Hastaneyi 2014 içerisinde açmayı hedefliyoruz" dedi. Cem Yılmaz toplantıya esprileriyle damga vurdu. Yılmaz'ın "Koyduğumuz tuğlayı daha sonra gelip görme ya da geri alma imkânımız olacak mı" sözleri herkesi güldürdü. Kampanyaya 100 bin TL karşılığında "10 bin tuğla" bağışta bulunan Yılmaz, kendini örnek bir vatandaş olarak görmediğini belirterek, "Bu topraklarda benden çok daha kıymetli milyonlar var. Bu bir farkındalık yaratma hadisesidir. Haydi arkadaşlar dediğimiz zaman hemen harekete geçen bir milletiz" dedi. "Ben de bir hastayım. Tabii tedavisi bu alanda mı bilmiyorum" diyen Yılmaz'ın, "LÖSEV'le tanıştıktan sonra çok anlamlı bir hadise aydınlandı kafamda. Atatürk'ün 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' dediği Türk hekimleri herhalde siz olmalısınız" sözleri alkış aldı.

AVRUPA'NIN EN İYİSİ
Projeye yardımseverler 10 TL karşılığında alacakları bir tuğla ile bağışta bulunabilecek. Cep telefonundan 3406'ya boş mesaj ya da TUGLA yazılı SMS atılması ile "1 tuğla" bağışı yapılabilecek. Ayrıca bankaların LÖSEV hesapları ve yurtdışından international@losev.org.tr adresi üzerinden de bağış yapılabiliyor. Lösemili Çocuklar Kenti, onkolojiden göz hastalıklarına, kardiyolojiden radyoterapiye kadar tüm branşların yer alacağı Avrupa'nın en modern ve donanımlı sağlık merkezi olacak. Hem çocuklar hem de büyükler için tedavi imkânı sağlanacak merkezde, hastanesi, oteli, okulu, evleri, sineması, spor sahaları, atölyeleri ve alışveriş merkezleriyle tam bir kent yaşamı oluşturulacak.
BİZE ULAŞIN