En acı kavuşma

Dalgalara kapılarak yaşamını yitiren Selime Erdoğan'ın, 2008'de boğularak ölen oğlunu anmak için her gün sahile gittiği, dalgın dalgın denize baktığı ortaya çıktı

En acı kavuşma
İstanbul'da oğlu denizde boğulan bir anne, 6 yıldır her gün onu anmak için gittiği sahilde dalgalara kapılıp öldü. Sibirya'dan gelen kar fırtınası, geçen gün denizde dev dalgalara neden oldu. O dalgalardan birine kapılan Selime Erdoğan (32) öldü. Ondan geriye ise acılı bir eş ve 3 çocuk kaldı. Bir de ölümüne neden olan büyük bir dram... Olay, Zeytinburnu Kazlıçeşme Sahili'nde önceki gün 15.00'te yaşandı. Dev bir dalganın, kayaların üzerinde duran bir kadını yuttuğunu fark eden görgü tanıkları, hemen polisi aradı. İhbar üzerine olay yerine deniz polisi geldi. Polis, Zeytinburnu açıklarında kadını aradı. Fırtına nedeniyle oluşan dev dalgalar arama kurtarma çalışmalarını güçleştirdi.

ÜZERİNDE KİMLİK YOKTU
Buna rağmen kısa bir sürede kadına ulaşıldı. Kadının üzerinde kimlik yoktu. Kim olduğu çevredekilere soruldu; bilen çıkmadı. Kadın, hemen Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Polis, cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na götürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Görgü tanıklarının ifadeleri ve soruşturma sonucu kadının kimliği belirlendi. O kadın, üç çocuk annesi Selime Erdoğan'dı. Zeytinburnu Veliefendi Mahallesi'nde yaşayan kocası Adnan Erdoğan'a ulaşıldı. Eş zamanlı olarak karakola giden ve "Eşim kayıp" diye başvuran Adnan Erdoğan polise "Eşim çocuğumuzu okula bıraktıktan sonra bir daha eve gelmedi" dedi.

'ŞİMDİ KAVUŞTULAR'
Polis ise Adnan Erdoğan'a denizden çıkarılan kadının eşyalarını gösterdi. Eşyaları tanıyan adam yıkıldı. Çocuklarını evde bırakan Adnan Erdoğan daha sonra Adli Tıp'a giderek eşini teşhis etti. Polise bilgi veren Adnan Erdoğan'ın anlattıkları, görgü tanıklarının "Orada ne işi vardı?" sorusunu aydınlattı. O annenin ölümünün ardından evlat acısı çıktı. Adnan Erdoğan"2008'de Küçükçekmece Menekşe Sahili'nde 10 yaşındaki çocuğumuz boğularak can verdi. Piknik yapıyorduk, nasıl olduğunu anlayamadık bile. Bu olayı eşim hiç unutmadı. Bu olay onu çok etkiledi. Olaydan sonra her gün sahile gider, uzun süre dalgın dalgın denize bakardı. Oğlumuzu aradı. Şimdi kavuştular" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN