Maskeli cinayetten yasak aşk çıktı

Maskeli bir saldırgan tarafından öldürülen Mehmet Ali Keskin'in katil zanlısı, eşiyle ilişkisi olduğu iddia edilen belediye işçisi D. Halit Alsüt çıktı. Alsüt, ifadesinde "İki çocuk benim" dedi

Maskeli cinayetten yasak aşk çıktı
Mersin'de evinin önünde maskeli bir saldırgan tarafından bıçaklanarak öldürülen demirci ustasının, "yasak aşk" cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı. Kursta tanıştığı ve âşık olduğu kadını bir aydır göremeyince çöpçü kılığında ve kar maskesi takarak eve giden Devrim Halit Alsüt, bu sırada evin önünde karşılaştığı Mehmet Ali Keskin'i bıçakla öldürdü.

ÇÖPÇÜ KILIĞINDA
Mersin'de demirci ustası olarak çalışan 40 yaşındaki Mehmet Ali Keskin, geçen 30 Aralık akşamı, evinin önünde yüzü kar maskeli bir kişinin saldırısına uğradı. Keskin'i 30 yerinden bıçaklayan saldırgan kaçtı. Eşi komşuda olan Keskin'i ise sesler üzerine dışarıya çıkan annesi buldu. Kayınvalidesinin feryatları üzerine eve koşan Fatma Keskin (32), kocasını yerde kanlar içinde buldu. Hastaneye kaldırılan Keskin kurtarılamadı. Polis, saldırganın kaçarken attığı suç aleti bıçak ve yeleğini buldu. Soruşturmayı derinleştiren Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Fatma Keskin'in telefon kayıtlarını inceleyince, sık sık Devrim Halit Alsüt (36) ile görüştüğünü belirledi. Belediyede taşeron işçi olarak çalışan şüphelinin, olaydan sonra Kayseri'ye kaçtığı belirlendi. Bunun üzerine Kayseri'de yakalanarak Mersin'e getirilen Alsüt, cinayeti itiraf etti. Cinayetin altından ise "yasak aşk" çıktı. İddiaya göre Fatma Keskin, bir güvenlik şirketinde temizlikçi olarak çalışıyordu. Devrim Halit Alsüt de güvenlik sertifikası almak için bu şirketin kurslarına katıldı. Bu esnada tanışan ikili birbirleriyle yakınlaştı. Bir süre sonra da Alsüt, genç kadına aşık oldu. Bunun üzerine ikili yasak aşk yaşamaya başladı. Fırsat buldukça birlikte olan iki sevgili, Fatma Keskin çalışmayı bıraktığı için son dönemde görüşemiyordu. Bir aydır sevgilisini göremeyen Alsüt, olay günü tanınmamak için çöpçü kılığına girip başına da bir kar maskesi takarak, Keskin çiftinin evine gitti.

'ÇOCUKLARIMIN ANNESİ'

Evin önünde Mehmet Ali Keskin'e rastlayan Aksüt, sevgilisiyle kavuşmasına en büyük engel gördüğü demirci ustasını bıçaklayarak öldürdü. Ardından da akrabalarının bulunduğu Kayseri'ye kaçtı. Alsüt'ün polisteki ifadesinde "Çok seviyordum, O benim 2 çocuğumun annesi" diyerek, Fatma Keskin'in çocuklarının da kendisinin olduğunu iddia ettiği öğrenildi. Gözaltına alınan sevgililer, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye çıkarıldı.

BİRİ TUTUKLU BİRİ SERBEST
Devrim Halit Alsüt, "Adam öldürmek" suçundan tutuklanırken, cinayeti gizlemekle suçlanan Fatma Keskin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BİZE ULAŞIN