Fildişi'nde ihanet Türkiye'de dava

Fildişi Sahili'nin ünlü dizi film oyuncularından olan eşi Emmauelle Keita'ya boşanma davası açan Kasımpaşalı Coulibaly, aldatıldığını öne sürerek 100 bin lira tazminat, çocuğu için de bin 500 lira nafaka talep etti

Fildişi'nde ihanet Türkiye'de dava
Kasımpaşalı profesyonel futbolcu Kafoumba Coulibaly, Fildişi Sahili'nin tanınmış dizi oyuncularından eşi Emmaulle Keita'ya (Emmaulle Louise Adolphine Kovadio) boşanma davası açtı. Fildişi kanunlarına göre boşanmak istediğini belirten Coulibaly'nin avukatı dava dilekçesinde, "Davalı eş, müvekkilimi ülkesinde DJ Arafat olarak bilinen ünlü müzisyenle aldatmış, onu bir para makinesi olarak görmüş ve müvekkilimi Fildişi Sahili kamuoyuna rezil etmiştir. Evi 8 ay önce terk ederek ülkesine dönen davalı eş, müvekkilime (işyerini basacağım, oraya geleceğim, seni kulübüne rezil edeceğim) gibi tehditler yağdırmaktadır" ifadesine yer verdi. Coulibaly, eşinden müşterek çocuğu için aylık bin 500 lira nafaka ile 100 bin lira tazminat talep etti. İstanbul Aile Mahkemesi'ne avukat Bahar Özeray aracılığıyla açılan davanın dilekçesine göre, Fildişi Sahili Cumhuriyeti vatandaşı olan Kafoumba Coulibaly ile eşi Emmaulle Keita, 13 Mayıs 2010'da evlendi. Fransa'nın Nice şehrinde noter huzurunda imzalanmış mal ayrılığı sözleşmesi yapan çiftin Fransa doğumlu İbrahim Rahim Coulibaly adında müşterek çocukları dünyaya geldi. Nice takımında futbol oynayan Coulibaly, Kasımpaşa'ya transfer oldu. Coulibaly, Kasımpaşa'da top oynarken, eşi de ülkesi Fildişi Sahili'nde dizilerde oyunculuk yapıyordu. Ancak bir süre sonra çiftin araları bozuldu.

ÇAĞLA ŞIKEL İLE EMRE ALTUĞ'DAN BOŞANMA AÇIKLAMASI - TIKLAYIN

GELİRİNİ KAYBEDİNCE...

Dilekçede, Keita'nın lüks zevklerini tatmin etmek için Coulibaly'yi kullandığı ve bir para makinesi olarak gördüğü belirtildi. Keita'nın Fransa'da oturma ve çalışma izni aldıktan sonra tamamen değiştiği, geçirdiği sakatlık nedeniyle futbol oynayamayan ve gelirini kaybeden Coulibaly'yi terk ettiği, Fildişi'ne döndüğü vurgulandı. Bunlar yetmezmiş gibi, gece hayatına düşkün Keita'nın Coulibaly'yi Fildişi Sahili'nde "DJ Arafat" olarak bilinen ünlü müzisyenle aldattığı iddia edildi. İddialar, Fildişi'ndeki gazetelere de yansıdı. Hatta, Keita'nın DJ sevgilisinden hamile olduğu öne sürüldü.

EBRU GÜNDEŞ'TEN BOŞANMA İDDİALARINA YANIT - TIKLAYIN

'SENİ KULÜBÜNE REZİL EDECEĞİM'
İlk boşanma davasının Fransa'da açıldığı ancak Emmaulle Keita'nın duruşmaya gelmemesi üzerine "davanın açılmamış sayıldığı" vurgulanan dilekçede şöyle denildi: "Davalı eş Keita, 8 ay önce İstanbul'daki müşterek konutu terk ettikten sonra müvekkilimi sürekli telefonda arayarak taciz etmekte ve tehdit içeren mesajlar atmaktadır. Hatta davalı eş, müvekkilime (işyerini basacağım, oraya geleceğim, seni kulübüne rezil edeceğim) gibi tehditler yağdırmaktadır. Çiftin tüm bu yaşananlardan sonra bir araya gelmeleri imkânsızdır. Tarafların boşanmasına, öncelikle çocuğun velayetinin babaya bırakılmasını ve çocuk için aylık bin 500 lira nafaka ödenmesini talep ediyoruz. Çocuğun anneye verilmesi halinde haftanın belirli günlerinde babanın çocuğuyla şahsi ilişki kurmasına, ayrıca Fildişi Sahili kanunlarına göre boşanmasına karar verilerek, kişilik hakları saldırıya uğrayan müvekkilim için 100 bin lira tazminat ödenmesine karar verilmesini istiyoruz."
BİZE ULAŞIN