14 yıllık cinayeti izmarit çözdü

Eşarbıyla boğularak öldürülen 73 yaşındaki kadının katil zanlısı, torunlarının en yakın arkadaşı çıktı. Şüpheliyi, sigara izmaritlerindeki DNA ele verdi

14 yıllık cinayeti izmarit çözdü
Konya'daki olay, 14 yıl önce Çumra'da meydana geldi. Tek başına yaşayan 73 yaşındaki Fatma Topçu evinde dövülerek ve eşarbı ile boğularak öldürülmüş halde bulundu. Evdeki çalışmada boş alkol kutuları ile çok sayıda sigara izmariti delil olarak alındı ve DNA örnekleri rapor edildi. Ancak yıllar geçmesine rağmen cinayet aydınlatılamadı. Bir yıl önce kurulan özel ekip, dosyayı ele alarak o dönemde mahallede yaşayan 250 kişiyi sorguladı. Bazı şüphelilerin DNA örnekleri alındı.

ÜNLÜ RADYOCUYA 4 KURŞUN - TIKLAYIN

ÖRNEKLER UYUŞTU
Topçu'nun 3-4 yaşlarındayken babalarının ölmesi, annelerinin de evi terk etmesi sonucu ortada kalan torunları İsmail K. (35) ile Fatma Ç.'yi (36) büyüttüğü tespit edildi. Çelişkili ifade veren kardeşler tekrar sorguya alındı. Ayrıca başka bir suçtan dolayı cezaevinde bulunan Salih K.'nin de o dönemde yaşlı kadının evine sık sık gittiği ve iki torunun en yakın arkadaşı olduğu belirlendi. Torunlar ve Salih K.'nin kan örnekleri alınarak DNA testine gönderildi. Karşılaştırmada olay gecesi bulunan sigara izmaritindeki örneklerle, Salih K. ve torunlardan alınan örnekler uyuştu. "Cinayete yardım etmek"ten adliyeye sevk edilen 2 kardeş, adli kontrol kararıyla serbest bırakılırken, cezaevinde ifadesi alınan Salih K. ise "kasten adam öldürmek" suçundan tutuklandı.
BİZE ULAŞIN