500 bin lirayı çalıp kayboldular

500 bin lirayı çalıp kayboldular

Gayrimenkul işleriyle uğraşan Mehmet Biçer'i bankadan çektiği 500 bin lirayı taşıdığı aracın lastiklerini patlatarak soyan çete üyeleri kayıplara karıştı. Polis, her yerde aradığı, liderliğini Dima lakaplı Dimirtri Tsitashvili'nin yaptığı çeteninin eşkal fotoğraflarını sınır kapılarına dağıttı.

İstanbul'da 5 Ocak günü meydana gelen olay soygun filmlerini aratmadı. Liderliğini "Dima" lakaplı Dimitri Tsıtashvili'nin yaptığı çete, Gayrimenkul işleriyle uğraşan Mehmet Biçer'i yakın takibe aldı. İddiaya göre Biçerin Bankaya girmesini fırsat bilen çete, dışarıda bekleyen ekibine Biçer'in aracının lastikleri patlattı. İhtiyacı olan 500 bin lirayı bankadan çeken Biçer, yanındaki iki arkadaşı ile arabasına binerek işyerine doğru yola çıktı. Biçerin arabası bir anda sağa ve sola savrulmaya başladı. Emniyet şeridinde duran Biçer, aracının lastiklerinin patlak olduğunu gördü.

Biçerin iki arkadaşı aracın lastiklerine bakarken, bu sırada yanına yaklaşan bir kişi Biçere adres sordu. Bir kişi Biçer'i lafa tutarken iki kişi de aracın arka koltuğunda bulanan içerisinde 500 bin lira bulunan çantayı alarak siyah bir arabaya bindi. Arabadaki çantanın alındığını fark eden Biçer ve iki arkadaşı, çantayı alarak olay yerinden uzaklaşan aracın peşine düştü. Bir süre solguncuları takip eden biçer aracının lastiklerinin patlak olması nedeniyle daha fazla takip edemedi. Bu sırada soyguncuların bindiği siyah renkli araç göden kayboldu.

ADRES SORMAK İÇİN YAKLAŞTILAR AMA

Biçer durumu hemen polise bildirdi. Olayla ilgili çok yönlü araştırma başlatan polis, banka kamerasından liderliğini Dima lakaplı Dimitri Tsıtashvili'nin yaptığı çete üyelerinin eşkalini belirledi.

Bilgisine başvurulan Mehmet Biçer "İki arkadaşım ile birlikte bankaya gittim. İhtiyacımız olan 500 bin lirayı çektik ve dışarıda park haline bulunan 34 UP 8498 plakalı BMV marka aracımıza binerek işyerine doğru yola çıktık. Levent'e gitmek üzere TEM otoyoluna çıktığımızda aracımızda sarsıntı oldu. Emniyet şeridinde durdum. İki arkadaşım arabaya bakarken lastiklerin patlak olduğunu gördük. Tamirci çağırdık. Bu sırada bir kişi yanıma yaklaşarak adres sordu. O sırada arabanın arka kapısı açıldı. Ben arkadaşlarımın arabaya bindiğini düşündüm. Bir refleksle arkaya döndüğümde arka koltukta bulunan çantanın çekildiğini gördüm. Çantayı alan kişi hızla siyah renkli bir araca binerek uzaklaştı. Parayı çaldılar diye bağırdım. İki arkadaşım tamircinin aracına binerek bir süre takip etti. Ancak soyguncular gözden kayboldu" dedi.

BİZE ULAŞIN