Çifte sırrı DNA aydınlattı

Aydın'da 12 yıl önce cesedi bulunan Barış Özek'in DNA'sından iki sır çözüldü: 1- Eşinin ailesinin kararıyla öldürtüldü 2- Babası başka biri!

Çifte sırrı DNA aydınlattı
Aydın'da 2002'de ortadan kaybolan ve bir yıl sonra cesedi bir kuyuda tanınamayacak halde bulunan Barış Özek'in DNA testinden iki sır ortaya çıktı. O dönem Barış Özek'in imam nikahlı eşi Cevriye Demirbaş, cesedi ayakkabılarından teşhis etti. Bunun üzerine Barış Özek'in babası Rıza Özek'ten örnek alınarak DNA testi yapıldı. Ancak DNA testi sonucu negatif çıkınca ölen kişinin kimliği belirlenemedi ve cinayet kayıtlara faili meçhul olarak geçti.

SUÇLARINI İTİRAF ETTİLER

Dosyayı bir süre önce tekrar açan Aydın Cinayet Bürosu, ölen kişinin mezarından kemik örnekleri aldırıp, tekrar DNA testi yaptırdı. Bu kez DNA sonucu, Barış Özek'in annesi Gönül Özek'ten alınan örneklerle karşılaştırıldı. Cinayete kurban giden kişinin Barış Özek olduğu ortaya çıktı. Ölen gencin babasının ise Rıza Özek olmadığı anlaşıldı. Özek'in eşi Cevriye Demirbaş'a kötü davrandığı gerekçesiyle eşinin ailesince karar alınarak Demirbaş'ın şu an başka suçtan hapis yatan dayısının oğlu Ercan Akçan'a öldürtüldüğü belirlendi. 4 kişi azmettirmekten gözaltına alındı. Emniyetteki sorgularında suçlarını itiraf eden 4 şüpheli adliyeye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN